2018 Sözleşmeli Er Maaşları

Milli Savunma Bakanlığı Kara , Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları sözleşmeli er alımı yapıyor. 2018 yılı sözleşmeli er maaşları ne kadar, sözleşmeli er doğu ve batı görevlerinde maaşlar ne kadar fark ediyor? işte detaylar...

2018 Sözleşmeli Er Maaşları

Askerlik görevini yerine getirdikten sonra sözleşmeli er olarak orduda görev yapmak isteyen kişiler için her sene Kara , Deniz ve Hava Kuvvetleri komutanlığınca ihtiyaç doğrultusunda sözleşmeli er alım ilanına çıkılıyor.

Bu yılda ilgili komutanlıklara sözleşmeli er alımı yapılacağı, başvuruların MSB resmi internet sitesinden e-Devlet şifreleriyle yapılacağı belirtildi. Başvuru süreci devam ederken, sözleşmeli er maaşları konusunda araştırmalar da başladı. 2018 yılı ile birlikte resmi olarak göreve yeni başlayan sözleşmeli erlerin aldıkları baaş batı görevi için 2 bin 254 TL oluyor, görevin üzerinden 1 senenin geçmesinin ardından maaşlarda artış görülüyor. Doğu görevi için 40003 TL olarak belirlenen maaşlar operasyon tazminatı ile 8 bin 500 TL'ye kadar çıkabiliyor.

Sözleşmeli er başvurusu yapacak adayların 25 yaşını aşmamış olması, askerliğini yapmış ya da yapıyor olması, en az ilkokul mezunu olması gerekiyor. Başvuru sürecine dair detaylı bilgilendirme Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin sayfasından elde edilebilir. Başvuru kılavuzu ve diğer konulara göz atmak için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

SÖZLEŞMELİ ER ALIMI DUYURUSU İÇİN TIKLA

#kaynak: https://www.uzmancavuslar.com/2018-sozlesmeli-er-maaslari-ne-kadar-2.html

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA

İlgili Haberler