Karadeniz Teknik Üniversitesi'ne 70 Personel Alımı için Başvurular Sürüyor

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü 4/B sözleşmeli kamu personeli alımı için başvuru işlemleri devam ediyor.

Karadeniz Teknik Üniversitesi'ne 70 Personel Alımı için Başvurular Sürüyor

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü 4/B sözleşmeli kamu personeli alımı için başvuru işlemleri devam ediyor.

01 Eylül 2020 Salı 16:20
Karadeniz Teknik Üniversitesi'ne 70 Personel Alımı için Başvurular Sürüyor

Hemşire, Sağlık teknikeri, laborant, röntgen teknisyeni ve diğer sağlık personeli unvanlarında personel alımı için başvuru süreci 31 Ağustos 2020 tarihi itibariyle başlamıştı. Resmi duyuruda, başvuru işlemlerinin 14 Eylül 2020 tarihine kadar devam edeceği kaydedildi. 

Karadeniz Teknik Üniversitesi'ne sözleşmeli sağlık personeli alımları yapılacak. Karadeniz Teknik Üniversitesi Tarafından yapılan resmi duyuruda başvuruların resmi internet sayfası üzerinde oluşturulan peresonelilan kısmı üzerinden gerçekleştirileceği, ilgili alımda mülakat uygulanmayacağı KPSS puanlarına göre en yüksek puanı alan adayların istihdam edileceği kaydeldi. personelilan.ktu.edu.tr/ adresinden gerçekleşecek alımlara başvuru yapmak isteyen adaylarda aranacak başvuru genel şartları ise aşağıdaki gibi oldu: 

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

1. Başvuracak adaylar 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen şartlara haiz bulunmalıdır.
2. Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1(bir) yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar. Milli Savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hile, iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak
3. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilişiği bulunmamak.
4. Adaylar mezuniyetine göre; 2018 KPSS Lisans (B) grubu 2018 KPSS Önlisans (B) grubu ve 2018 KPSS Ortaöğretim (B) grubu sınavına girmiş bulunmalıdır.

5. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmaları gerekmektedir.
6. MÜRACAATLAR 31.08.2020-14.09.2020 tarihleri arasında 15 gün süre ile Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığının personelilan.ktu.edu.tr/adresinden yapılacaktır.
7. SONUÇLAR; ilgili KPSS Puan türü sıralaması dikkate alınarak başvuru bitim tarihini takip eden 15 gün içerisinde sonuçlar ilan edilecektir.
8. 4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken istifaen görevinden ayrılarak sözleşmesi feshedilenler fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamazlar.

TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLA.pdf

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.