Anadolu Üniversitesi AÖF Kayıt Yenileme Ekranı Açıldı Gis (SD Ne Demek , Ücret Hangi Bankaya)

Anadolu Üniversitesi tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada 2. dönem AÖF kayıt yenileme başvurusunun başladığına yer verildi. Peki kayıt yenileme nasıl yapılacak? Kayıt yenileme ücreti hangi bankaya yatırılacak? İşte detaylar.

Anadolu Üniversitesi AÖF Kayıt Yenileme Ekranı Açıldı Gis (SD Ne Demek , Ücret Hangi Bankaya)

AÖF kayıt yenileme başvurusu başladı.

Anadolu Üniversitesi tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı.Yapılan açıklamada 2019-2020 eğitim yılı AÖF kayıt yenileme başvurusunun başladığına yer verildi. Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada başvuruların bugün başladığı ve 28 Şubat 2020 gününe kadar devam edeceğine yer verildi. 

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2019-2020 Öğretim Yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemleri için yayımlanan duyuruda kayıt yenileme işleminin Ders Seçimi (Ekle-Sil) ve Kayıt Yenileme Bedelinin Ödenmesiyle gerçekleşeceğine yer verildi. 

Ders seçimi yapılmadan bankada ödeme bilgileri oluşmayacak ve öğrenciler kayıtlarını yeniletemeyecektir.

ÜCRET NEREYE YATIRILACAK?

Kayıt yenileme yapacak adaylar , başvuru ücretini Ziraat Bankası 'na yatıracak. Anadolu Üniversitesi tarafından yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"Ödeme bilgileri ders seçimi sayfasında veya bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders seçimi işlemini yapan öğrenciler 2019-2020 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığından gerçekleştirebilir. Kayıt yenileme tarihinin son günü olan 28 Şubat 2020 tarihinde İnternet, ATM ve Mobil Bankacılığından saat 23:59’a kadar ödeme yapılabilecektir. Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile saat 22:00’a kadar kredi kartıyla ödeme yapılabilecektir. Öğrenciler ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2019-2020 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidir. Sadece eski borcunu ödeyen, ancak 2019-2020 Öğretim Yılı Bahar Dönemi ders seçimi işlemine göre belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmez.

28 Şubat 2020 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Bahar Dönemi kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2019-2020 Öğretim Yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybeder."

KAYIT YENİLEME EKRANI

AÖF kayıt yenilemesi aşağıdaki internet adresinden yapılacak.

https://aof.anadolu.edu.tr/anasayfa/Default.aspx

MUTLAKA KONTROL EDİN

Kayıt sonrası adayların öğrenci otomasyonu bağlantısından durumunu kontrol etmesi, kayıt yenilemenin yapılıp yapılmadığını görmesi gerekmektedir.

AÖF SD NE DEMEK?

AÖF kayıt ekranında yer alan SD 'nin anlamı merka edildi. SD: Sorumlu Değil anlamına gelmektedir. 

Kadın erkek AÖF öğrencileri bu sayfada: Bilgi alış verişi için  TIKLA KATIL

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum