MEB Yaz Tatili Kararını Verdi: Okulların Tatil Olması İle İlgili Öğrencileri Üzecek Açıklama Geldi!

Milyonlarca öğrenciyi ve öğretmeni ilgilendiren, okulların kapanışı ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı'ndan resmi açıklama geldi. Buna göre yaz tatili olağan takvimine göre yapılacak.

MEB Yaz Tatili Kararını Verdi: Okulların Tatil Olması İle İlgili Öğrencileri Üzecek Açıklama Geldi!

Milli Eğitim Bakanlığı yaz tatili ile ilgili nihai kararını verdi. Milyonlarca öğrenci yaz tatili uzayacak mı diye araştırıyordu. İşte MEB'in okulların kapanması ile ilgili resmi açıklaması...

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan duyuruya göre 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı çalışma takviminde değişikliğe gidilmeyecek. Buna göre Okullar 16 Haziran 2023 Cuma günü kapanacak ve yaz tatili başlayacak. 

MEB'den yapılan açıklama:

Bildiğiniz gibi yaz tatili ve diğer iş ve işlemler ile ilgili takvim yayınlanmıştı. Takvimde değişiklik olmayacak olup Eğitim Kurumlarının Çalışma Takvimine uyulacaktır.

Yayınlanan takvim ise şöyle:

İkinci dönem, 06 Şubat 2023 Pazartesi günü başlayacak ve 16 Haziran 2023 Cuma günü sona erecektir. 8- İkinci dönem ara tatili, 17 Nisan 2023 Pazartesi günü başlayacak ve 20 Nisan 2023 Perşembe günü sona erecektir. 9- Eğitim ve öğretim yılı çalışma takvimi, yukarıda belirtilen tarihler dikkate alınarak, 16/12/1996 tarihli ve 2467 sayılı Tebliğler Dergisi’nde yayımlanan “Millî Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitim Kurumlarının Çalışma Takvimi” örneği esaslarına göre valiliklerce düzenlenecektir.