Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu'ndan Asgari Ücret Çıkışı: Böyle bir garabet olmaz...

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği haftalık basın toplantısında gündemdeki meselelere ve asgari ücret görüşmelerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Daha önce asgari ücretle ilgili yoksulluk sınırını işaret eden Karamollaoğlu, bu açıklamalarını yineleyerek asgari ücretin açlık sınırıyla değil yoksulluk sınırı baz alınarak belirlenmesi gerektiğini, açlık sınırı baz alınarak yapılan değerlendirmelerin vatandaşın yoksulluğunun dert eidlmediğinin göst

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği haftalık basın toplantısında gündemdeki meselelere ve asgari ücret görüşmelerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Daha önce asgari ücretle ilgili yoksulluk sınırını işaret eden Karamollaoğlu, bu açıklamalarını yineleyerek asgari ücretin açlık sınırıyla değil yoksulluk sınırı baz alınarak belirlenmesi gerektiğini, açlık sınırı baz alınarak yapılan değerlendirmelerin vatandaşın yoksulluğunun dert eidlmediğinin göstergesi olduğunu söyledi.

Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu şunları söyledi:

Tabi sene sonu yaklaşıyor, asgari ücret zam konusu yine gündemimizde...

Asgari ücret tespit komisyonu ilk toplantısını yaptı. Bu toplantı gerçekleşirken bazı hususlara mutlaka dikkat etmek icap eder. Şu anda Türkiye'de açlık sınırı 4 kişilik bir ailenin 2012 lira, yoksulluk sınırı ise 6849 lira olarak belirlenmiş gözüküyor. Bizi esas üzen hayrette bırakan konu. Asgari ücretin her dönemde açlık sınırı üzerinden pazarlık edilmesi.

AÇLIK SINIRININ ALTINDA ÜCRET ALMAYA RAZI OLAN VEYA İNSANLARI BU NOKTAYA ZORLAYAN HÜKÜMET...

Açlık sınırında ücret almaya razı olan veya insanları bu noktaya zorlayan bir hükümet ailelerin geçim derdiyle hiç ilgilenmiyor manasına gelir. Zorluklar içerisindeyiz, sıkıntılarımız fazla, bütçe her zaman açık veriyor. Sürekli borçlanıyoruz. Doğru...

İSRAFI DERT ETMEYEN HÜKÜMETİN , ASGARİ ÜCRETİN BİRAZ YÜKSELTİLMESİNİ DERT EDİNMESİ KADAR GARABET OLMAZ

Ama siz önce kaynak arttırabilmek için israftan kurtulmanız gerektiği konusunda bir nosyonunuzun olması icap etmez. İsrafı dert edinmeyen bir hükümetin, asgari ücretin biraz yükseltilmesini dert edinmesi kadar bir garabet olmaz. Bu zannediyorum ki ; çalışan insana karşı yapılan bir zulümdür, emeğe, emekçiye yapılan bir zulümdür. Söylediğim şu; normalde bir ülkede çalışan insan çalışmasının sonunda kendi geçimini sağlayacak bir ücreti elde edebilmeli.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.