Zabıta Memuru Alımı Başvuruları Yarın Başlıyor! (Mezuniyet, Boy-Kilo Şartları Açıklandı)

Binlerce adayın merakla beklediği zabıta memuru alımı için başvuru süreci başlıyor. Zabıta memuru alımı başvuruları nasıl, nereye, ne zaman yapılacak?

Zabıta Memuru Alımı Başvuruları Yarın Başlıyor! (Mezuniyet, Boy-Kilo Şartları Açıklandı)

ÜMRANİYE BELEDİYE BAŞKANLIĞI'NA 110 ZABITA MEMURU ALIMI YAPILACAK

Geçtiğimiz haftalarda Ümraniye Belediye Başkanlığı tarafından yapılan resmi duyuruda belediyenin zabıta memuru ihtiyacının karşılanması amacıyla 110 yeni personel alımı yapılacağı belirtilmiş, yine aynı duyuruda başvuru şartları, tarihleri ve diğer detaylar kamuoyu ile paylaşılmıştı.

KONTENJAN DAĞILIMI

En az lise ve dengi okullardan mezun 40 zabıta memuru alımı yapılacağına yer verilen duyuruda, herhangi bir önlisans programından mezunlar için ayrılan kontenjan 30, Mahalli İdareler için ayrılan kontenjan 30, İşletme , İktisat, Halkla İlişkiler, Kamu Yönetimi gibi lisans  programlarından mezun adaylar için 10 kontenjan ayrılmış durumda. Zabıta memuru alımı için başvuru yapacak adayların T.C. vatandaşı olması, 2016 KPSS ya da 2018 KPSS'ye girmiş olması ve en az 70 puan almış olması,  Erkek adaylar için 1.67, kadın adaylar için 160 boy şartını yerine getirmesi (Boy-kilo oranı için başvuru kılavuzunu inceleyin) gerekiyor. Başvuru formu Ümraniye Belediye Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden temin edilecek.

BAŞVURULAR 12 EKİM'E KADAR DEVAM EDECEK

Yarın başlayacak başvuruların 12 Ekim 2018 tarihine kadar süreceği öğrenildi. Başvuru esnasında yanınızda bulundurmanız gereken belgeler ve diğer detaylara aşağıdaki kılavuza göz atarak ulaşabilirsiniz. Kamu Personeli alımlarını yakından takip etmek, ilgili haberleri cep telefonunuza bildirim olarak alabilmek için kamu bülteni uygulamasını indirmeyi unutmayın.

BAŞVURU SIRASINDA YANINIZDA BULUNMANIZ GEREKEN BELGELER VE DİĞER DETAYLAR

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN.

Android uygulamamızı ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

İOS uygulamasını ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

Facebook grubumuza katılmak ve diğer adaylarla bilgi alış verişi yapmak için >>>>TIKLAYIN

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA