Yeni Jandarma Personeli Alımında Sevindiren Gelişme !

Son dönemlerde sağlık personellerine yönelik şiddet saldırıları oldukça artmış durumda. Büyük tepkilere neden olan çirkin saldırılar sonucu yeni önlemler alınmaya başladı ve Türkiye'de bulunan kamu hastanelerinde polis ekiplerinin yanı sıra jandarma personelleri de görev yapmaya başladı.

Yeni Jandarma Personeli Alımında Sevindiren Gelişme !

Jandarma personellerine yeni görev !!

Hastanelerde çalışmakta olan sağlık personellerine yönelik son dönemlerde artarak devam eden şiddet olayları önlemek, bu çirkin saldırıların önüne geçmek için başlatılan yeni çalışmalar kapsamında önemli bir karar alındı. Alınan bu karar ile kamu hastaneleri bünyesinde jandarma personelleri de görev yapmaya başlayacak. Olası bir şiddet olayında jandarma, bölgede bulunan polisle birlikte hareket edecek ve olaya anında müdahalede bulunarak polis ekiplerine destek olacak.

24 saat boyunca hastanede olacak jandarmalar, şiddet olaylarının caydırıcı olması için görevinin başında olacak. 

SAĞLIK PERSONELLERİNE YAPILAN ÇİRKİN SALDIRILARDA CAYDIRICI OLACAK

Edirne Tabip Odası Başkanı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, yaşanan bu gelişme ile ilgili bir açıklama yaptı. Sağlık personellerine yapılan çirkin saldırıları önlemek, bu konuda caydırıcı olmak ve personelleri korumak için atılan adımları yakından takip ettiklerini dile getiren Tanrıkulu, bu gelişmenin olumlu Youwin olduğu ve çirkin saldırıları caydırıcı bir önlem olduğunu dile getirdi. 

Kamu hastanelerined polise ek olarak jandarmanın görev yapmasının caydırıcı olacağını sözlerine ekleyen Edirne Tabip Odası Başkanı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, "Jandarma ve polisin hastanede birlikte olması doğru bir uygulama. Caydırıcılık noktasında da çok etkili olacağını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Edirne Tabip Odası Başkanı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, açıklamasının sonunda ise, önlemlerin güzel gelişmeler olduğunu söyleyerek ceza kanununda da bu konuda bazı düzenlemeler yapılması gerektiğini söyledi. 

KAMUBULTENİ DEĞERLENDİRMESİ

Bu gelişmenin jandarma alımına da yansıması ve jandarma personel alımlarının artması bekleniyor. Yakın zamanda asayiş jandarma uzman alımı olacak. Tarih henüz net değil. Ancak ilan yayımlandığı anda Kamubulteni.com'da olacak.

Siz de aşağıdaki yorum kısmından yeni alımlar hakkındaki talep ve düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

İlan yayımlandığı anda bildirim alarak ilandan haberdar olmak için;

Kamubulteni.com  | Ankara