Üsküdar Belediyesi Zabıta Alımı Başvuruları 26-30 Nisan Tarihleri Arasında Alınacak

İstanbul Üsküdar Belediye Başkanlığı'na 45 zabıta memuru alımı için başvuru işlemleri 26 Nisan'da başlayacak, 30 Nisan'da sona erecek.

Üsküdar Belediyesi Zabıta Alımı Başvuruları 26-30 Nisan Tarihleri Arasında Alınacak

İstanbul Üsküdar Belediye Başkanlığı'na 45 zabıta memuru alımı için başvuru işlemleri 26 Nisan'da başlayacak, 30 Nisan'da sona erecek.

12 Nisan 2021 Pazartesi 00:02
Üsküdar Belediyesi Zabıta Alımı Başvuruları 26-30 Nisan Tarihleri Arasında Alınacak

En az lise mezunlarından , KPSS 70 puan şartı ve diğer genel-özel şartları yerine getiren adaylardan gerçekleşecek alıma başvuru yapmak isteyen adayların başvuru genel ve özel şartlarını dikkatle incelemesi gerekiyor. Üsküdar Belediyesi zabıta memuru alımı için başvuru yapacak adaylarda aranacak genel şartlar şu şekilde sıralandı: 

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI:
İlan edilen boş zabıta memuru kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.
a.     Türk vatandaşı olmak.
b.    Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
c.     Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık,  dolandırıcılık,  sahtecilik,  güveni  kötüye  kullanma,  hileli  iflas,  ihaleye  fesat  karıştırma,  edimin  ifasına  fesat  karıştırma,  suçtan  kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
d.    Erkek  adaylar  için  askerlik  durumu  itibariyle;  askerlikle  ilgisi  bulunmamak  veya  askerlik  çağına  gelmemiş  bulunmak  ya  da  askerlik  çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
e.     Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.
f.     İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI:
a.     İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak lise mezunları için 2020-KPSSP94; Önlisans 2020-KPSSP93 ve Lisans mezunları için 2020-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.
b.    Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
c.     657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
d.    Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
e.     13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az B veya en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN.

KPSS'li ve KPSS'siz 734 Personel Alımı Yapılacak (Memur Alımı, Hizmetli, Mühendis, Bilişim Personeli, Kısmi Sözleşmeli Alımlar) haberin detayları için TIKLAYIN.
 

Son Güncelleme: 12.04.2021 00:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol