Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Kahveci'den 3600 Ek Gösterge Çağrısı

Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, 3600 ek göstergenin tüm kamu personelini kapsayacak şekilde yeniden düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Kahveci'den 3600 Ek Gösterge Çağrısı

Binlerce kamu personelini ilgilendiren 3600 ek gösterge ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 1.5 sene önce bir vaadi olduğunu hatırlatan Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, 3600 ek göstergenin sadece belli meslek gruplarını değil tüm kamu personelini kapsayacak şekilde hayata geçirilmesi gerektiğini savundu.

Konuya dair Adapazarı'nda katıldığı bir toplantıda konuşan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Kahveci, "Sayın Cumhurbaşkanımız 1,5 yıl önce bir vaatte bulundu. 4 meslek grubundaki arkadaşlarımızın ek göstergelerini 3600'e yükselteceğiz dedi. Bize göre 4 meslek grubuyla sınırlı kalamaz, kalırsa doğru olmaz, hakkaniyetli olmaz. Zaten bir sorun vardı, Sayın Cumhurbaşkanı aslında zaten sorunlu alana parmak basmış oldu. Bizim arzumuz tüm çalışanları kapsayacak şekilde adaletli ve herkesin üzerinde mutabakat sağlayabileceği bir ek gösterge düzenlemesi. Biz Türkiye Kamu-Sen olarak bu vaadin ardından bir kanun çalışması yaptık. Hizmetli arkadaşlarımız ek gösterge alamıyorlar, onlara da ek gösterge verilmesini önerdik ve mevcut rakamlarının 800'er puan artırılmasını talep ettik. Bu çalışmanın TBMM'de daha ne kadar bekleyeceğini bilemiyoruz. Önümüzdeki dönemde Sayın Cumhurbaşkanımızla bir randevu talebimiz var, bu randevuda öncelikle 3600 ek göstergenin çıkarılması noktasındaki arzumuzu yenileyeceğiz. Bize göre de gecikmeden bir an önce bu ek göstergenin çalışanlara kazandırılması lazım" ifadelerini kullandı.