Toplu Sözleşmeden 400 TL Seyyanen Zam Çıktı

Son dakika haberi: Balıkesir Belediye Başkanlığı bünyesindeki işçiler için toplu sözleşme imzalandı ve işçilere seyyanen zam geldi.

Toplu Sözleşmeden 400 TL Seyyanen Zam Çıktı

Toplu sözleşmeden 400 TL seyyanen maaş zammı çıktı.

Çok sayıda işçiyi ilgilendiren toplu sözleşmede imzalar atıldı. 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz işçileri ile imzalanan toplu iş sözleşmesinde geçen yılın ilk 6 ayı için 400 TL seyyanen zam yaptı. Hak İş Başakanı Mahmut Arslan'ın da katıldığı toplu sözleşme ile en düşük ücret 3.200 TL'ye yükseltildi.

Toplu sözleşme ile ilgili açıklamada bulunan Hak İş Başkanı Arslan, "Geleceğe ait umutlarımız var. Önümüzdeki dönemde toplu iş sözleşmelerimizi inşallah daha iyi bir noktaya getireceğiz. Uzlaşarak sözleşme yapmış olmak, şehrimizin barışı ve arkadaşlarımızın motivasyonu açısından çok önemlidir.T Rabb'im elde ettiğimiz ücretlerimizi, kazançlarımızı hayırlı ve mübarek etsin." dedi.

Toplu sözleşme imzalanması sonrası açıklamada bulunan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da belediyelerde çalışmanın bir ayrıcalık olduğunu dile getirerek, "Çünkü bizim yaptığımız işleri özel sektörde yapan birimler yok. Halka hizmet ediyoruz. Ben süreci baştan itibaren yürüten Mahmut Arslan'a teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

YEVMİYE 13 LİRA ARTTI: EN DÜŞÜK MAAŞ 3200 TL OLDU

Toplu sözleşme imzalandı ve 1 Temmuz 2020'den geçerli olmak üzere ilk 6 ay için seyyanen 400 lira fark ödenecek. 2021 yılı itibarıyla 107 lira olan yevmiye ise 120 liraya çıkarıldı. Sözleşmeyle, en düşük maaş 3 bin 200 liraya yükseldi