Tarım ve Orman Bakanı: Beni Pazarda Görecekler

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, vatandaşın sorunlarını dinleyen, açık iletişime geçen, kapısı her zaman herkese açık bir bakan olacağını, yapısal sorunlarının çözümü için çalışacağını söyledi.

Tarım ve Orman Bakanı: Beni Pazarda Görecekler

Tarım ve Orman Bakanı gibi önemli bir göreve getirilmesinin kendisi için de bir sürpriz olduğunu söylerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile kabinenin açıklanmasından önceki pazar gecesi görüştüğünü belirtti.

Pakdemirli, "Görüşmemizden sonra böyle bir görevi alacağımı öğrendim. Onur verici, aynı zamanda çok büyük sorumlulukları olan bir görev. Cumhurbaşkanıma bir kez daha teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu. Siyasete 2000 yılı başında atıldığını hatırlatan Pakdemirli, babası eski Bakan Ekrem Pakdemirli'nin aileden bir kişinin politikayla ilgilenmesini istediğini, bu iş için en yatkın olarak kendisini belirlediğini söyledi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın birleşmesiyle görev ve sorumlulukların da arttığını söyleyen Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, "Önemli olan sistemi kurmak. Ormanla tarımı birbirinden ayırmak imkansız. Hepsi bir arada birlikte planlanırsa bu işler belli Jojobet bir süre içinde daha rahat yürütülebilir. Daha rahat vatandaşa hizmet sağlanabilir. Sorunları dinleyen, açık iletişime geçen, kapısı herkese açık bir bakan profili çizeceğim. Yapısal sorunların üzerine gideceğiz ve çözüme ulaştıracağız. Bazı sorunları bir günde çözemezsiniz. Belli hedefleri koyup bu hedeflere doğru ilerleyeceğiz. Bu prensiple çalışacağız. 'Sorun vardır' deyip de üzerine gitmemezlik yapmayacağız." ifadelerini kullandı.

Vatandaşın derdini dinlemek için sürekli onlarla iç içe olacağını söyleyen Pakdemirli, vatandaşın kendisini zaman zaman semt pazarlarında göreceğini söyledi. Gıda Enflasyonunun yapısal reformlar ve günlük taktiksel hareketlerle önlenebileceğini belirten Pakdemirli, "Bu açıdan stokçuluğu hassasiyetle takip edeceğiz. Mesela Hollanda'da çiftçilerin kendi patates stokları depolama sistemleri var. Türkiye'de bunlar ancak fabrikalarda oluyor. Eğer çiftçimize bunu daha kaliteli şekilde yıl boyu saklayacak vaziyete getirirsek bundan sonra ürün fiyatıyla ilgili spekülasyonlarda uzak bir ortam yaratmış oluruz" dedi.

KAMUBULTENİ.COM