Süleyman Soylu'dan Kadın Erkek PÖH Alımı Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu , EGM bünyesine yeni dönem PÖH alımı olup olmayacağı konusuna son noktayı koydu.

Süleyman Soylu'dan Kadın Erkek PÖH Alımı Açıklaması

Kadın erkek yeni PÖH alımında Bakan son noktayı koydu.

Tv100 ekranlarında yayımlanan programa konuk olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni dönem Polis Özel Harekat alımlarına değindi. 

Kadın erkek polislik bekleyenlerle bilgi alış verişi için  TIKLAYIN

YÜZ BİNLERCE GENÇ BEKLİYOR

Son olarak yapılan 500 kadın özel harekat polisi alımına rekor düzeyde başvuru olmuştu. Başvuru sonrası seçim aşamaları yapıldı ve kazananlar geçtiğimiz haftalarda belli oldu. Bunun ardından erkek ve kadın adaylar, yeni dönem polis özel harekat alımı yapılması için sosyal medyadan seslerni duyurmaya çalıştı.

PÖH ALIMI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün katıldığı bire televizyon programında POMEM sorusuna cevap verdi. Yeni POMEM polis alımı hakkında konuşan Bakan Soylu ,PÖH alımına da değindi.

POMEM polis alımı başvuru şartlarının esnetilmesi meselesinde açıklamada bulunan Bakan, polis alımlarına, özellikle de PÖH alımına rekor düzeyde başvuru olduğu, yoğun talep olduğunu söyledi. 

DİYELİM Kİ ERKEK KADIN PÖH ALDIK

Bakan Soylu yaptığı açıklamada başvuru sayısının çokluğuna dikkatleri çekmek için "Diyelim ki kadın erkek özel harekat polisi almak istedik. Buna çok sayıda başvuru oluyor" dedi. 

ALIM OLMAYACAK

Süleyman Soylu, tam bu sırada ise "Artık dışardan özel harekat polisi almayacağız. Öyle bir şey söz konusu değil" dedi.

Bakan Soylu , dışardan PÖH alımı döneminin sona erdiğini, özel harekat polisi olmak isteyen gençlerin önce polis olması, daha sonra meslek içinden yapılacak alımlarla özel harekat branşına geçme yöntemi ile PÖH olabileceğini söyledi. 

POLİS ALIMI İLANLARI GELDİĞİ ANDA BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN