Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız Kimdir? Nerelidir?

Prof. Dr. Alim Yıldız , Resmi Gazete'de bugün yayımlanan kararla Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü görevine yeniden atandı.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız Kimdir? Nerelidir?

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız kimdir?

Resmi Gazete'de yayımlanan kararda Prof. Dr. Alim Yıldız Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü görevine atandı.

İşte Prof. Dr. Alim Yıldız'ın özgeçmişi.

1968 yılında Sivas'ta dünyaya geldi ve daha sonra İlk - orta öğrenimini Sivas'ta, yükseköğrenimini Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladı.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Türk-İslam edebiyatı alanında yüksek lisans yapan Yıldız, İstanbul, Aydın ve İzmir'de öğretmenlik görevlerinde bulundu. 1998 yılında Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk-İslam Edebiyatı Anabilim Dalında araştırma görevlisi oldu. Doktora çalışmasını 2002 yılında Dokuz Eylül Üniversitesinde tamamladı. 2004'te yardımcı doçent, 2006'da doçent, 2012 yılında Profesör oldu. 

Değişik gazete ve dergilerde şiir ve yazıları yayımlandı. Muştu ve Buruciye Edebiyat dergilerinde yayın yönetmenliği, Sultanşehir dergisinde sanat danışmanlığı görevini üstlendi. Şiirlerinden bir kısmı bestelendi.

Prof. Dr. Alim Yıldız'ın yayımlanmış 30'un üzerinde kitabı, ulusal ve uluslararası toplantılarda sunduğu çok sayıda tebliği ve çeşitli dergilerde yayımlanan ilmî makaleleri bulunmaktadır.