SGK 400 Yeni Personel Alımı Başvuru Şekli, Tarihleri ve Şartları

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı'na 400 Sosyal Güvenlik Denetmen yardımcısı alımı için başvurular Haziran'da başlıyor.

SGK 400 Yeni Personel Alımı Başvuru Şekli, Tarihleri ve Şartları

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı'na 400 Sosyal Güvenlik Denetmen yardımcısı alımı için başvurular Haziran'da başlıyor.

31 Mayıs 2019 Cuma 17:44
SGK 400 Yeni Personel Alımı Başvuru Şekli, Tarihleri ve Şartları

SGK 400 Yeni Personel Alımı Başvuru Şekli, Tarihleri ve Şartları

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı'na 400 Sosyal Güvenlik Denetmen yardımcısı alımı gerçekleştirileceği geçtiğimiz gün duyurulmuştu. 24 Mayıs 2019 tarihinde Resmi Gazete'de de yayımlanan duyuruda, SGK'nın 400 denetmen yardımcısı alımı için gerçekleştireceği giriş sınavına başvuruların 10 Haziran'da başlayacağı öğrenilirken, adaylar başvuru işlemlerini e-Devlet üzerinden 17 Haziran 2019 mesai bitimine kadar yapabilecekler.  SGK'dan yapılan bilgilendirmede giriş sınavı ile ilgili, "Kurumuinuz taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 400 adet Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı alınacaktır. Giriş sınavı sözlü olarak 8 Temmuz 2019 — 26 Temmuz 2019 tarihleri arasında Ankara’da yapılacaktır." denilirken, başvuru şartları aşağıdaki gibi oldu: 

Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı giriş sınavına katılabilmek için adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartlan taşımak.
b) Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak.
c) Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz, beş yaşını doldurmamış olmak.
d) ÖSYM tarafından 2017 ve 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS P13, KPSSP23, KPSS P40, KPSS P42 ve KPSS P47 puan türünden 75 ve üzeri puan almış olmak.

Giriş sınavına katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uyguıı olarak başvuru yapanlardan; KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere, alınacak kadronun 4 (dört) katı kadar aday, sözlü sınava çağırılacaktır. Son sıradaki adayla eşit puan almış adaylar da sözlü sınava çağrılacaktır.

Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adayların isimleri ile sınav yeri ve tarihlerine ilişkin listeler 20 Haziran 2019 tarihinde Sosyal Güvenlik Kurumu (www.sgk.gov.tr) internet adresinde ilan edilecek olup adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Başvurular nasıl yapılacak?

Başvurular aşağıda belirtildiği şekilde yapılacaktır.

a) Başvurular E-Devlet (https://www.turkiye.gov.tr) 10-17 Haziran 2019 tarihi mesai bitimine kadar elektronik ortamda yapılacaktır.
b) Adaylar, T.C. kimlik numarası ile başvuru ekranına giriş yapacak olup “Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı Sınavı Başvuru Formu” nu eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonra “tamam” ve “onayla" butonuna basarak başvurusunu tamamlayacaktır.
c) Adayın başvurusu tamamlandıktan sonra KPSS puanı ÖSYM üzerinden sistem tarafından kontrol edilecektir. Bilgilerinde yanlışlık olan adayın başvurusu değerlendirilmeye alınmayacaktır.
d) Aday; başvuru formuna 4.5x6 ebadında ve son 6 ay içinde çekilmiş fotoğrafını elektronik ortamda tarayıp yerleştirecektir. Başvuru esnasında ayrıca fotoğraf istenmeyecektir.
e) Adaylar iletişim bilgilerini (adres, telefon numarası, e-posta adresi) en güncel haliyle yazacaklardır.
I) Başvuru formunun hatasız ve eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Başvuruda yer alan bilgilerin doğruluğundan aday sorumlu tutulacaktır,
g) Elektronik ortam dışında başvuru kabul edilmeyecektir.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.