Şehit Polis Memuru Vedat Kaya'nın KHK ile İhraç Edildiğine Dair İddialara Yalanlama

Emniyet Genel Müdürlüğü bir açıklama yaptı ve şehit polisin KHK ile ihraç edildiği iddialarını yalanladı.

Şehit Polis Memuru Vedat Kaya'nın KHK ile İhraç Edildiğine Dair İddialara Yalanlama

Bazı sosyal medya hesaplarında Gara'da şehit edilen polis memurunun KHK ile ihraç edildiği iddiaları ortaya atılmıştı. Emniyet Genel Müdürlüğü ise iddiaları yalanladı.

"Bazı sosyal medya platformlarında yer alan, "şehit edilen polis memuru Vedat Kaya’nın, PKK tarafından kaçırıldıktan sonra KHK ile ihraç edildiği” yönündeki haberler kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır." başlığı ile yayımlanan açıklamada, Vedat Kaya'nın memuriyetinin devam ettiğine yer verildi ve şu ifadeler kullanıldı:

"KHK’lar kapsamında yapılan kamu görevinden çıkarma işlemleri, ilgililerin isimleri ile birlikte Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmektedir. Şehidimiz hakkında bu kapsamda herhangi bir işlem tesis edilmediği de ilgili KHK listelerine bakıldığında görülecektir.

Şehit polis memuru Vedat Kaya'nın memuriyet hakları, PKK terör örgütü tarafından kaçırıldığı günden bu yana kesintisiz olarak devam etmiştir.

Menfur olayın ardından şehitlik işlemleri de başlatılmıştır.

Şehitler üzerinde yapılmaya çalışılan bu tür provokasyon girişimleri, hem şehidimizin ailesi ve yakınlarını hem de Emniyet teşkilatını derinden üzmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA