Savcı Gündeme Oturdu: Otobüste Tartıştığı Vatandaşı Evinden Aldırdı!

Adliyede görev yapan Cumhuriyet savcısı ilginç bir olaya imza attı. Otobüste sözlü olarak tartıştığı vatandaşı gözaltına aldıran savcı herkesi şaşırttı.

Savcı Gündeme Oturdu: Otobüste Tartıştığı Vatandaşı Evinden Aldırdı!

Adliyede görev yapan Cumhuriyet savcısı ilginç bir olaya imza attı. Otobüste sözlü olarak tartıştığı vatandaşı gözaltına aldıran savcı herkesi şaşırttı.

A. K.Y isimli vatanaş, halk otobüsünde yolculuk sırasında tanımadığı Cumhuriyet savcısına arkaya doğru ilerlemesini söyleyince “Sen muavin misin?” diye tepki gördü. İkili arasında tartışma çıkınca Savcı “Seni evinden aldırırım” dedi.

OLAY HERKESİ ŞAŞIRTTI

Dünyada şaka günü olarak bilinen 1 Nisan günü yaşanılan bu olay kayıtlara şaka olarak geçmedi. Otobüs içerisinde bulunan ve sonradan Cumhuriyet savcısı olduğunu belirten kişiye, kendisini uyaran gazeteciye “Sen muavin misin?” karşılığını verdi. İkili arasında tartışma çıktı. Otobüs bir süre sonra Hacıkasım Mahallesinde durdu. Savcı ve vatandaş otobüsten indi. Savcı olduğunu belirterek, “Seni, evinden aldırırım” dedi.

SAVCI KARAKOL'DA ŞİKAYETÇİ OLDU

Halk otobüsünde hakarete uğradığını belirten Savcı, “Otobüste ayakta seyahat ettiğim sırada bir kişi bana sert bakarak ‘Arkaya geçsene' dedi. Gözlerini bana diken şahsa ‘Muavin misin' dedim. Bunun üzerine şahıs bana hakaret etti. Ardından halk otobüsü Hacı Kasım mahallesinde durdu.

Arka kapıdan indim. Açık olan orta kapıya gelerek şahsa neden hakaret ettiğini sordum. Savcı olduğumu ve şikayetçi olacağımı söyledim. İsmini sordum, söyledi. Sonra ‘Şikayetçi olmazsan şerefsizsin' diyerek hakaret etti. Daha sonra otobüs şoföründen otobüsün kamerası olup olmadığını sordum ve polisi aradım. Bana hareket eden kişiden şikayetçiyim” dedi.

ARKA TARAFA İLERLEMESİNİ İSTEDİM

Yapılan şikayet üzerine polis ekipleri tarafından aranan A.Y. karakola çağrıldı. A.Y hakkındaki suçlamaları reddetti ve “Otobüs kalabalıktı. Öğrenci görünümlü iki kişiden ilerlemesi istedim. Bu sıra hakkımda şikayetçi olan kişi, ‘Sen muavin misin' dedi. Bende, ‘İşine bak, ne karışıyorsun. çocuklara söylüyorum' dedim.

Şahıs daha sonra eşi ve çocukları ile otobüsten indi. Ben de eşi ve çocuklarını görünce eşi ve çocuklarından özür diledim. Bunun üzerine savcı olduğunu ve beni evimden aldıracağını söyledi. Alınan bilgiye göre otobüsü kullanan sürücünün de ifadesinin alındığı öğrenildi. Olayla ilgili adli soruşturma devam ediyor.