Sağlıkta Şiddet Devam Ediyor! Acil Serviste Dehşeti Yaşadı!

Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisinde EKG çeken sağlık perosneli, tartışma yaşadığı bir hasta yakını tarafından feci şekilde darp edildi.

Sağlıkta Şiddet Devam Ediyor! Acil Serviste Dehşeti Yaşadı!

Yüzüne aldığı yumruk darbeleriyle yaralanan Ahmet A., kendisine saldıran şahıstan şikayetçi oldu.  Olay, dün akşam saatlerinde yaşandı. İddialara göre , EKG çeken sağlık personeli, bir hasta yakınıyla henüz öğrenilemeyen bir sebeple tartışmaya başladı.

Tartışma kısa sürede hasta yakınının fiziki saldırısına dönüştü. Yumruk darbeleriyle yüzü moraran ve dudağı patlayan sağlık çalışanı, darp raporu alarak kendisine saldıran kişiden şikayetçi olurken, emniyet saldırıyı gerçekleştiren şahsın ifadesini aldıktan sonra salıverdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, "Dün akşam saatlerinde Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde acil servise gelen bir hastanın yakınları tarafından sağlık çalışanı darbedilmiştir. Darbedilen sağlık çalışanına acil şifalar dileriz. Temennimiz, bu ve buna benzer olayların son bulmasıdır. Yaşanan üzücü olayı kınıyoruz. Daha vahim olay yaşanabilirdi. Olayların son bulması için gereken kanuni düzenlemeleri hayata geçirmeyerek sürüncemede bırakan, tedbirleri almayan yetkilileri de kınıyoruz. Sağlık kuruluşlarında şiddetin ivme kazanarak zirveye doğru tırmandığı bir süreci yaşamaktayız. Her alanda görüş belirtenler sağlıkta şiddetin önlenmesi noktasında adeta küçük dillerini yutmuşçasına susmaktadırlar. Hastanenin içerisinde sağlık çalışanı darbedilip, tekme tokat dövülüyor ise söylenecek söz bitmiş demektir. Temennimiz, bu ve buna benzer olayların son bulmasıdır. Yetkilileri göreve davet ediyoruz." dedi.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA