Sağlıkta Lisans Tamamlama Başvurusu Başladı (Ön Lisans'tan Lisans 'a Tamamlama Bölümleri)

Sağlıkta lisans tamamlama için bir son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada başvuruların başladığına yer verildi.

Sağlıkta Lisans Tamamlama Başvurusu Başladı (Ön Lisans'tan Lisans 'a Tamamlama Bölümleri)

Sağlıkta lisans tamamlama başvuruları başladı.

Bugün yapılan açıklamada sağlıkta lisans tamamlama başvurularının bugün başladığı ve 24 Temmuz gününe kadar başvuruların devam edeceğine yer verildi. 

BAŞVURU DETAYLARI

Sağlıkta lisans tamamlama kılavuzunda şu ifadelere yer verildi:

  • Başkanlığımızca belirlenen sağlık önlisans programlarından 19.11.2014 tarihinden önce mezun olan adaylar 2019 Sağlık Lisans Tamamlama Programına başvurabilmektedir.
  • 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için Sağlık Lisans Tamamlama Programına ilişkin başvuru ve tercih işlemleri 17/07/2019 (Saat:15:30) - 24/07/2019 (Saat:17:00) tarihleri arasında Başkanlığımız resmi internet sitesi üzerinden e-Devlet aracılığı ile yapılacaktır.
  • Başvuru ve tercihlerin yapılması aşamasında, adayların yerleştirme işlemlerine esas olacak önlisans mezuniyet tarihi, mezuniyet alanı ve mezuniyet not ortalamaları YÖKSİS Veri Tabanından otomatik olarak çekilecektir.
  • Bilgilerinde hata olanların başvuru ve tercih süresi içerisinde mezun oldukları yükseköğretim kurumuna başvurarak bu bilgilerinin düzeltilmesini sağlamaları gerekmektedir.

Adaylar en fazla 20 tercih yapabilecektir.

YERLEŞTİRME

Yerleştirme işlemleri, adayların sağlık önlisans mezuniyet not ortalamalarının 2 katı alınarak hesaplanan yerleştirme puanlarına ve tercihlerine göre sıralamaya tabi tutularak yapılacaktır. Sağlık Lisans Tamamlama kapsamında 2018 yılında programa yerleşen adaylar ile bu kapsamda yerleşip mezun olan adayların yeniden başvurmaları halinde yerleştirme puanları % 50 oranında düşürülerek yerleştirme işlemine alınacaktır.

Lisans programlarına ilişkin belirlenen katkı payı/öğrenim ücretini ödemeleri gerekmektedir.

Usul ve Esaslar'a ulaşmak için tıklayın

Sıkça Sorulan Sorulara ulaşmak için tıklayın

Başvuru Ekranı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorulara ulaşmak için tıklayın

Alınan Önlisans Programları ve tamamlama yapabilecekleri lisans programları için tıklayın

Lisans Tamamlama Programına başvurmak için tıklayın