Sağlık Çalışanlarına Güzel Haber Promosyon Güncellemesi İçin Başvuru Yapıldı

Sağlık-Sen, sağlık çalışanları için harekete geçti. Banka promosyon anlaşmalarının revize edilmesini ve güncelleme yapmayan bankaların anlaşmalarının feshedilmesini isteyen Sağlık-Sen, Sağlık Bakanlığı’nın bu yönde harekete geçmesi için başvuruda bulundu.

Sağlık Çalışanlarına Güzel Haber Promosyon Güncellemesi İçin Başvuru Yapıldı

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne Genel Başkan Semih Durmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural imzasıyla yapılan yazılı başvuruda, mevcut ekonomik koşullara ve bankaların karının her geçen gün arttığına dikkat çekildi.

Promosyon ödemelerinin düşük kaldığına vurgu yapılan yazıda, “Sözleşmelerin imzalandığı tarih ile günümüz koşulları arasındaki ekonomik farklılıklar ve çalışan ücretlerindeki artışlar karşısında, ödenen promosyon tutarlarının düşük kaldığı ortadadır. Promosyon tutarının belirlenmesinde asli unsur, çalışanların maaş ve ücretleridir. 2022 yılının ilk 6 aylık döneminde yüzde 30,5, ikinci 6 aylık döneminde ise yüzde 41,69 oranında çalışanların maaş ve ücretlerine zam yapılmıştır. Bu artışa bağlı olarak bankaların mevduat getirisi artarken, çalışanların promosyon tutarları azımsanamayacak derecede düşük kalmıştır” denildi.

“Revize Edilmeyen Sözleşmeler Feshedilmeli”

Promosyon anlaşmalarının artık çalışanların ihtiyaçlarına cevap vermediğine dikkat çekilen başvuruda, “Mevcut ekonomik koşullar altında, promosyon tutarlarının belirlendiği maaş ödeme protokolleri sona erene kadar, kurum ve kuruluşlarınızca bankalar nezdinde yapılan finansal işlem hacimlerinin büyüyerek devam edeceği ortadadır. Bu durumda, protokollerin yapıldığı dönemde anlaşmaya varılmış olan promosyon tutarlarının, günümüz koşullarında hayatın olağan akışına ve çalışanların ihtiyaçlarına cevap veremediği görülmektedir. Bu itibarla, yapılmış olan banka promosyon sözleşmelerinin revize edilerek, promosyon tutarlarının artırılması, aksi halde sözleşmelerin feshedilerek yeni sözleşme yapılması ile ilgili olarak Bakanlığınızca promosyon anlaşması yapmış bulunan tüm il müdürlükleri ile kuramlarınızın talimatlandırılması hususunda gereğinin yapılmasını talep ediyoruz” denilerek Sağlık Bakanlığı’nın harekete geçmesi istendi.

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /