Polis Alımlarında Yaş Sınırı Anketi Sonuçlandı!

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün polis alımlarındaki yaş sınırı şartına takılan adayların 'yaş sınırı esnetilsin' talepleri sürüyor. Konuyla ilgili Kamu Bülteni sosyal medya hesaplarında gerçekleştirilen anketin sonuçları belli oldu.

Polis Alımlarında Yaş Sınırı Anketi Sonuçlandı!

Kamu Bülteni internet sayfasına bağlı sosyal medya hesapları üzerinden geçtiğimiz hafta başlatılan Polis Alımlarında yaş sınırı anketine 4 Binin üzerinde aday katıldı.

40 bin kişi tarafından görüntülenen ankete katılanların büyük bir çoğunlu polis alımlarındaki yaş sınırının düzenlemesi gerektiğini belirtirken, ankete katılım gösterenlerin yüzde 29'u polis alımları yaş sınırının sabit kalması gerektiğini savundu.

Yaş sınırıyla ilgili sosyal medya hesaplarından yapılan yorumlarda bazı adayların 'Yaşı 32 olan 35 istiyor, 35 olan 40 istiyor Tipobet bu şekilde kalması lazım' şeklinde konuştuğu görülürken, bazı adayların da Fetullahçı Terör Örgütü sebebiyle zamanında yüksek puan almalarına rağmen mülakat sürecinde elendiklerini bu yüzden bir kaç yaş esneklik talep ettiklerini belirtiyor. Konuya ilişkin tartışmalara katılmak ve diğer adaylarla iletişime geçerek fikir alışverişinde bulunmak için Türkiye'nin en büyük memur adayı grubuna katılabilirsiniz. Katılım için TIKLAYIN.