Polis Akademisinden PMYO ve POMEM Duyurusu! Sınavlar 31 Ağustos'ta

Polis Akademisi Başkanlığı PMYO ve POMEM Eğitim Sonu sınavına dair duyuru yayımladı.

Polis Akademisinden PMYO ve POMEM Duyurusu! Sınavlar 31 Ağustos'ta

Polis Akademisi Başkanlığı PMYO ve POMEM Eğitim Sonu sınavlarına ilişkin yeni bir duyuru yayımladı.

POMEM İLE 10 BİN, PMYO İLE 2 BİN 500 YENİ POLİS ALINACAK. DUYURULAR VE GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLA VE İNDİR.

POLİS ALIMLARIYLA İLGİLİ YARDIMLAŞMA GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLA.

Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi internet sayfasından yapılan resmi bilgilendirmede PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınavlarının 31 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleşeceği belirtilirken, PMYO mezunlarının 09.30'da , POMEM mezunlarının 10.00'da sınava gireceği belirtildi.

Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi internet sayfasından yapılan resmi bilgilendirmede ayrıca şu ifadelerin yer aldığı görüldü : 

Polis Meslek Yüksekokullarından ve Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden değişik sebeplerle işlemleri tamamlanan öğrencilerden (disiplin, sağlık, Onwin ders ve sınav işlemleri, mahkeme kararıyla dönen vb.) eğitim sonu sınavına girmesi gereken adaylar ile eğitim sonu sınavına girerek başarısız olan adaylardan dava açarak haklarında yürütmeyi durdurma kararı verilen adayların sınavları; 03 Haziran 2015 tarihli ve 29375 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına polis memuru ve komiser yardımcısı rütbelerine aday memur olarak atanacaklara uygulanacak sınav yönetmeliği” hükümleri gereği Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Kampüsünde 31 Ağustos 2018 tarihinde PMYO mezunlarına saat:09.30’da, POMEM mezunlarına  saat: 10.00’da yapılacaktır. 

Söz konusu sınava, okul müdürlüklerince kendilerine eğitim sonu sınavına gireceği bildirilen adaylar belirtilen günde ve yerde katılacaklardır.
Anılan yönetmeliğin 6’ncı maddesi gereği ilan olunur.