Polis Akademisi 4. Dönem Amirlik Parkur Duyurusu Geldi

Polis Akademisi Başkanlığı resmi sayfasından yapılan son dakika açıklamasında PÖH'ler arasından komiser yardımcısı alımı için parkur duyurusuna yer verildi.

Polis Akademisi 4. Dönem Amirlik Parkur Duyurusu Geldi

Polis Akademisi Başkanlığı 'ndan bir son dakika açıklaması geldi.

Akademi resmi internet sayfası aracılığıyla yayımlanan duyuruda, özel harekat polisleri arasından komiser yardımcısı alımı için yazılı sınavda başarılı olan adayların alınacağı parkura ilişkin bilgi verildi. " 4. Dönem Emniyet Mensubu adaylara yönelik 2018 Yılı Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürlüğü İlk Derece Amirlik Eğitimi Fiziki Yeterlilik sınav talimatı yayımlanmıştır." başlığı ile yayımlanan duyuruda PÖH'lerin komiser yardımcısı olmak için tabi tutulacağı parkura ilişkin bilgilere yer verildi.

Parkur: Başlangıç çizgisi ile ağırlık taşıma etabının son dubanın bulunduğu yere kadar 29 metre uzunluğunda ve ağırlıkların başındaki duba ile takla minderinin başındaki duba Jokerbet arası 14 metre eninde, takla atma minderinin başındaki duba ile bitiş çizgisine kadar 29 metre uzunluğunda toplam 7 istasyon ile 72 metre uzunluğundaki parkurdan oluşmaktadır.Adayların parkuru bitirme sürelerinde saliseler göz önüne alınmayacak yalnızca saniyeler baz alınarak bitirme süresi olarak yazılacaktır.

Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürlüğü aday değerlendirme ve seçme işlemlerinin bir aşaması olan fiziki yeterlilik aşamasında adayların denge, kuvvet kondisyon, çeviklik, çabukluk ve esneklik açısından uygunluklarını ölçecek parkur, yukarıda belirtilen ebat ve etaplardan oluşturulmuştur. Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürlüğü İlk Derece Amirlik Eğitimi  fiziki yeterlilik sınav parkuru ve yaş aralıklarına göre zaman/puan cetveli oluşturulmuş ve ekte sunulan şablonda belirtilmiştir. Adayların Fiziki Yeterlilik Sınav  değerlendirmesi belirtilen zaman/puan cetveline göre yapılacaktır.

Kamubulteni.com  | Ankara