PÖH'lerden Komiser Yardımcısı Alımı Maddi Hata İtiraz Sonuçları

Özel Harekat Polisleri arasından komiser yardımcısı alımı için Temmuz ayı sonunda yapılan yazılı sınava ait maddi hata itiraz sonuçları Polis Akademisi Başkanlığı tarafından açıklandı.

PÖH'lerden Komiser Yardımcısı Alımı Maddi Hata İtiraz Sonuçları

Polis Akademisi Başkanlığından son dakika PAEM duyurusu geldi.

Akademi'den yapılan duyuruda 4. dönem ilk derece amirlik eğitimi maddi hata itiraz sonuçlarının açıklandığına yer verildi.

Geçtiğimiz aylarda yayımlanan ilanda Polis Akademisi, Özel Harekat Polisleri arasından komiser yardımcısı alımı yapacağını duyurdu. Görev yapmakta olan PÖH'ler arasından yapılan alım için sınav geçtiğimiz Temmuz ayının son günlerinde yapıldı. Sıanv sonuçları aynı günün akşamı açıklandı ve komiser yardımcısı olmaya hak kazanan adaylar belli olmuştu. Sonuçların ardından maddi hata itirazları alındı.

Alınan bu itirazların sonuçları ile ilgili Polis Akademisi Başkanlığından bir duyuru geldi ve sonuçların açıklandığına yer verildi. Akademi'den yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"Teşkilatımızın amir ihtiyacını karşılamak amacıyla, 16 Temmuz 2015 tarihli ve 29418 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde Özel Harekat Başkanlığı Queenbet merkez ve taşra teşkilatında fiilen görev yapan Özel Harekat branşlı emniyet mensubu adaylar arasından 500 erkek memurun Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne alınmak üzere İlk Derece Amirlik Eğitimi Yazılı Sınavı 25 Temmuz 2018 Çarşamba günü Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Yerleşkesinde gerçekleştirilmiştir.

Yapılan sınavın sonuçları Polis Akademisi Başkanlığı’nın resmi internet sitesi olan www.pa.edu.tr  adresinden 25 Temmuz 2018 tarihinde açıklanmıştır. Anılan yönetmeliğin 17. Maddesi gereği yazılı sınav sonuçları için maddi hata dilekçesi veren personelin sınavları Sınav Değerlendirme Komisyonunca yeniden değerlendirilmiştir.

4. Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi Maddi Hata sonuçları E-devlet şifresi ile öğrenilecek olup maddi hata sonuçları için TIKLAYIN

Kamubulteni.com  | Ankara