PAEM ile 3 Bin Komiser Yardımcısı Alımı Yapılıyor! Sınav Giriş Yerleri Açıklandı

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı  2018 yılı 4. Dönem Lisans Mezunu Komiser Yardımcısı Adayı giriş sınavı belgelerinin yayımlandığını duyurdu.

PAEM ile 3 Bin Komiser Yardımcısı Alımı Yapılıyor! Sınav Giriş Yerleri Açıklandı

Polis Akademisi Başkanlığı'ndan PAEM Duyurusu!

Komiser Yardımcılığı sınavı sınav giriş belgeleri pa.edu.tr adresinden temin edilebiliyor. Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı 'nın 2018 yılı 4. Dönem Lisans Mezunu Komiser Yardımcısı Adayı alımı için 6 ile 19 Eylül 2018 tarihleri arasında ön başvurular kabul edilmişti. İlgili Sınava ilişkin resmi duyuruda ayrıca şu ifadeler yer aldı : 

Polis Amirleri Eğitim Merkezi Müdürlüğüne lisans mezunu öğrenci alımları için 06 -19 Eylül 2018 tarihleri arasında internet üzerinden ön başvuru işlemini tamamlayan kadın adaylardan; 16 Temmuz 2015 tarihli ve 29418 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin 8. Maddesinin 3 üncü bendinde “Ön başvuru alınan erkek ve kadın adaylar ayrı ayrı olmak üzere en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralanır ve o dönem için alınacak erkek ve kadın öğrenci kontenjanının on katına kadar aday şahsen müracaatta bulanmak üzere çağrılır” hükmü gereğince çağırılan en son kadın adayın KPSS P3 Puanı 74,99119 olarak belirlenmiş olup, şahsen müracaatta bulunmak üzere çağrılmıştır.

1- Adaylar;  Müracaat Kabul, Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınavlarında başarılı olmaları halinde bir sonraki gün Mülakat/Sözlü Sınavına tabii tutulacaklardır.  
- 13 Ekim 2018 tarihinde Müracaat Kabul, Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınavlarına çağrılan adaylardan başarılı olanlar 15 Ekim 2018 tarihinde, 
- 20 Ekim 2018 tarihinde Müracaat Kabul, Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınavlarına çağrılan adaylardan başarılı olanlar 22 Ekim 2018 tarihinde Mülakat/Sözlü sınavına katılacaklardır. 

Sınava katılacak adayların mağdur olmamaları için yukarıdaki belirtilen tarihlere dikkat etmeleri gerekmektedir.
2- Aranılan nitelikleri taşıyan ve istenen belgeleri getiren adayların şahsen başvuruları alınır. Başvuru ile ilgili olarak istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılır.
3- Erkek adaylar başvuru ve sınava gelirken sakal traşlı olarak gelmeleri gerekmektedir.
4- Adaylar fiziki yeterlilik sınavı için gelirken yanlarında spor ayakkabı - eşofman getirmeleri gerekmektedir. 
5- Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar mülakat/ sözlü sınavına alınacaklarından yanlarında uygun kıyafet getirmeleri gerekmektedir.

SINAV GİRİŞ BELGELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA