Önlisans Muhasebe Mezunlarının Sesi Uzun Süredir Duyulmuyor

Üniversitelerin Önlisans Muhasebe bölümünden mezun olan adaylar atamalarda daha fazla kadro talep ediyor.

Önlisans Muhasebe Mezunlarının Sesi Uzun Süredir Duyulmuyor

Üniversitelerin önlisans muhasebe bölümlerinden mezun olan adaylar KPSS tercihlerinde daha fazla kontenjan talep ediyor. Kamuya personel alımlarında kendilerine yönelik ayrılan kadro sayısının çok az olduğunu, kısıtlı yerlere başvuru yapabildiklerini belirten Önlisans Muhasebe mezunları çoğu kuruma başvuru yapamadıklarını, bölümden mezun oldukları için yer yer 'Pişmanlık' duyduklarını bu konunun yetkililerce duyulmasını talep ediyor.  

Atama konusuyla ilgili Betasus Kamu Bülteni'nin facebook (Türkiye'nin en büyük memur adayı grubuna katılım için TIKLAYIN) grubuna gelen bir yorumda, "Önlisans muhasebe bölümünden mezun olanların kpss tercihi için daha çok kontenjan ayrılmasını ve daha fazla kuruma başvurabilmesini istiyorum çünkü bu bölümden mezun olanlara hem az kontenjan veriyorlar hemde çoğu kuruma başvuru hakkımız olmuyor madem alım yapmıcaklar bizim bölümden o zaman üniversiteden muhasebe bölümünü kaldırsınlar." ifadeleri yer alıyor. 

Konuya ilişkin yorumlarınızı sayfanın altında bulunan yorum kısmıyla bizlerle ve diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA