ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Verşan Kök Hakkında İnceleme Başlatıldı

ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Verşan Kök hakkında, KYK yurdu nedeniyle YÖK tarafından inceleme başlatıldığı duyuruldu.

ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Verşan Kök Hakkında İnceleme Başlatıldı

ODTÜ Rektörü hakkında inceleme başlatıldı.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği , Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, ODTÜ Kavaklık alanında Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurdu yapılmasına izin veren ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Verşan Kök hakkında, YÖK tarafından inceleme başlatıldığını duyurdu.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, yurt için 40 dönüm kavaklık alanın 49 yıllığına Kredi Yurtlar Kurumuna verilmesi protokolünü imzalayan ve sonrasında da alandaki kavakların kesilmesine, 3194 sayılı imar mevzuatına aykırı şekilde alanda işlem tesis edilmesine, ruhsat olmadan şantiye binalarının yapılmasına onay veren ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Verşan Kök hakkında, YÖK'e başvuru yapıldığı bildirildi.

Başvuru sonrası Yükseköğretim Kurulu 'nun ODTÜ Rektörü Verşan Kök hakkında inceleme başlattığı belirtilerek, "Rektörün yaptıkları unvan ve akademinin etik kuralları ile bağdaşmamaktadır. Beklentimiz, akademik unvanının alınması, incelemenin sonucuna göre süreci takip edeceğiz ve yargı önünde cezalandırılana kadar da sürecin peşini bırakmayacağız" ifadelerine yer verildi.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA