Müjdeyi Erdoğan Vermişti: Yıpranma Payı TBMM'den Geçti

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan yaptığı son dakika açıklamasında, yüz binden fazla sağlık personelinin beklediği yıpranma payının meclisten geçtiğiniz söyledi.

Müjdeyi Erdoğan Vermişti: Yıpranma Payı TBMM'den Geçti

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, yüz binlerce personelin beklediği açıklamayı yaptı ve "Uzun zamandır gündemimizde olan sağlık çalışanlarının beklediği, sendikaların ısrarcı olduğu yıpranma payı, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildikten sonra TBMM Genel Kurulu'nda da kabul edilerek yasalaştı." ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim sürecinde müjdesini verdiği ve yüz bindne fazla sağlık personelinin büyük bir merakla beklediği yıpranma payı hakkında AK Parti'den beklenen açıklama geldi.  Yaptığı yazılı aççıklamada AK Parti Grup Başkanvekili bülent Turan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nun ardından TBMM Genel Kurulu'nda söz konusu tasarının kabul edildiğini söyledi.

Bülent Turan açıklamada, parti olarak tüm kamu personellerinin yanında olduklarını söyledi ve  "Yapılan reformaların en başında sağlık gelmekte. Şehir hastanelerinden, acil hizmete kadar sağlık alanında ciddi iyileştirmeler yaptık. Sağlıkta yüzde 39,5 olan İlbet memnuniyet, bugün yüzde 75,5'lere ulaştı." ifadelerini kullandı.

Turan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Sağlık çalışanlarının haklarını iyileştirmeye devam ediyoruz. Geçmiş yıllarda Cumhurbaşkanımızın sağlık çalışanlarına, 'Yıpranma payını getireceğiz.' şeklinde bir vaadi olmuştu. Bir sözümüzü daha yerine getirdik. Uzun zamandır gündemimizde olan sağlık çalışanlarının beklediği, sendikaların ısrarcı olduğu yıpranma payı, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildikten sonra TBMM Genel Kurulu'nda da kabul edilerek yasalaştı. Tüm sağlık çalışanlarını ilgilendiren bu düzenlemeyle yılda 60 gün yıpranma payı verilecek. Aynı zamanda tabip ve diş hekimi emeklilerine, emekli aylıklarına ilaveten ek ödeme yapılacak. Sağlık çalışanlarının emeklerinin karşılığını almaları için çaba sarf ediyoruz."

Kamubulteni.com  | Ankara