Mühendisler Tarım Bakanlığı'ndan Atama Müjdesi Bekliyor

Tarım ve Orman Bakanlığı 'ndan atama duyurusu bekleyen mühendisler seslerinin duyrulması adına bizlere mesaj yolladı. Biz de adayların seslerini duyurma adına haberimizi kaleme aldık.

Mühendisler Tarım Bakanlığı'ndan Atama Müjdesi Bekliyor

Önceki Bakan Fakıbaba döneminde hemen hemen hiç alım yapılmamış, Fakıbaba sanki bakan başkasıymış gibi davranarak personel alımlarında topu hep başkasına atmıştı. Personel alımı konusunda kısır geçen 2018 yılında hala tabiri caizse düzgün bir alım yapılmadı. Boşta bekleyen, meslekleri dışında işlerle uğraşmaya mecbur bırakılan mühendisler artık atama duyurusunun gelmesini bekliyor.

Bakanlık daha önce yaptığı açıklamada 10 binden fazla personel alımı yapacağını duyurdu. Ancak bu konuda hala bir gelişme yok. Atama bekleyen mühendisler ise atama isteklerini şu sözlerle dile getiriyor:

"SAYIN CUMHURBAŞKANIM;

Yeni Türkiye'mizin yeni Başkanımızı,muhabbet ve hürmetle selamlıyoruz. 16 yılda ülkemizin nereden nereye geldiğini görüyor, Rabbimize hamd ediyor, sizinle iftihar ediyoruz. Allah (c.c) sizden razı olsun.

Size ulaşabilmek için Cimer başta olmak üzere başvurmadığımız yol kalmadı. Çünkü biliyoruz ki siz kimseyi çaresiz bırakmadınız. Kendisi de Ziraat Mühendisi olan Sayın Atilla Maraş “aney” isimli şiirinin bir bölümünde şunları diyor:

“Benim aklım sizde ve memleketimde... 
 Ben okuyorum Aney, okuyacağım, Göreceksin bak mühendis olacağım… 
 Sana yeni yeni ayzeler alacağım…” 

İşte biz bu şiirdeki mühendisler, veterinerler, teknikerleriz Sayın Cumhurbaşkanım. Okuduk, kimimiz mühendis, kimimiz veteriner, kimimiz tekniker olduk. Aklımız sevdiklerimizde ve memleketimizde. Gayemiz Tarım ve Orman Bakanlığı'na atama bekleyen 150 bin arkadaşımızın sesini size duyurabilmek. Bizler Seçimden sonra 10 bin atama müjdesi beklerken, hiçbir kadro verilmemesinin vicdanlarımızı yaraladığını, geleceğe dair ümitlerimizi yok ettiğini, çaresizliğe mahkûm ettiğini anlatabilmek. 

Tarım ve Ormancılık Bakanlığı,( GTHB  sn Ahmet Eşref Fakıbaba döneminde) BİRLİKTE ÜRETELİM,Milli Tarım ve Hayvancılık PROJESİ kapsamında, Maliyeye 9 Şubatta 10.551 personel talebini göndermiştir. Maliyede görüş bildirmesi için DPB na iletmiştir. Talep gecikince,Mayıs ayında tekrar talebi yenilemiştir. Kadrolarımız bir türlü DPB dan çıkmamıştır.Bürokratik engeller,projelere imza atmaktan çekinenler yüzünden bir türlü ilan yüzü göremedik. 

2016 KPSS puanlarımız Ağıstosun sonunda yanacaktır!

Bizler bu puanı almak için bir yılı hazırlık,2 Cratosslot yılı bekleme ile 3 yıldır gecemizi gündüzümüze kattık.Size ve bakanlarımıza sesimizi duyurmak için her yolu denedik. Seçim girdi araya DEVAM dedik. Umutluyduk ve size güvendik. 

Umutlarımız, beklentimiz, güvenimiz boşuna olmasın..     
Her ne kadar bakanlık 10 bin talepte bulundu ise de,bizim talebimiz,ilanda görmek istediğimiz sadece 5 BİN atamadır. 
DPB da ki kadrolarımız, Sn Zehra Zümrüt Selçuk'un imzası, Sn Berat Albayrak' ın imza ve onayı ile Tarım ve Orman Bakanlığına gelecektir. Yeter ki sn Cumhurbaşkanımız siz bir talimat veriniz.
Zamanımız da kalmadı.Kurban Bayramı tatilini de öne koyarsak,  17 Ağustosa kadar ilanın çıkması gerekmektedir. Geleceğimiz beklentimiz her şeyimiz şu kısa zaman dilimine kalmıştır. 

Bize emek verip büyüten ailelerimiz adına sizden rica ediyoruz.Sizde babasınız,ailelerimizi en iyi siz anlarsınız.Bu güne kadar kimseyi geri çevirmediniz.Enerjimizi mesleğimizin icrası için kullanmak istiyoruz, atanamama korkusuyla harcamak istemiyoruz. 

Bir bayramda biz yaşayalım.

Bizi köylümüze üreticimize kavuşturunuz. Masa başı iş istemiyoruz. Kravat istemiyoruz. Atanıp; köylümüzün üreticimizin yanında olmak,modern tarım ve hayvancılığı göstermek istiyoruz. Gıdamızı denetlemek istiyoruz. Su ürünlerini geliştirmek istiyoruz. Her yönü ile kendi kıendine yeten TÜRKİYE olmak istiyoruz.

Sizinle görüşmek,hayır duanızı almayı çok isterdik. Sizden randevu da talep ediyoruz.Biliyoruz, size ulaşmak çok zor, yine de talbimizi size iletmek istiyoruz. Kabul ederseniz, Türkiye'nin dört yanından her branşın temsilcileri olarak gelmek isterdik.

Sayın Cumhurbaşkanım, büyüyen güçlü bir TÜRKİYE için; Çiftçi ve üreticilerin Zıraat Mühendislerine, Veteriner Hekimlere;sağlıklı ve kontrollü besinler için Gıda Mühendislerine;üç tarafı denizle çevrili ülkemizin kaynaklarını kullanması için Su Ürünleri ve Balıkçılık Teknolojisi Mühendislerine,her alanda ziraat,gıda mühendisleri,veteriner hekim, tekniker teknisyen ihtiyacı vardır. Tarım ve hayvancılıkta çağ atlamak için bizler de atanmak istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanım, Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlıkları gibi bizde alım ilanını görmek ve KURBAN BAYRAMI Öncesi atama sevinci yaşamak istiyoruz.
Bir bayrama daha boynu bükük öksüz gitmek istemiyoruz.
Gençlerin ve Türkiye' nin umudu;

Sevgili Cumhurbaşkanım, sesimizi duyacağınızı,atama talimatını vereceğinizi umut ederek sizi Allah (c.c)’a emanet ediyor, muhabbet ve hürmetle tekrar selamlıyoruz. 

Sedat Meteroğlu

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI; 5 BİNLİK SÖZLEŞMELİ ATAMAYI BEKLEYEN ZİRAAT MÜHENDİSLERİ, GIDA MÜHENDİSLERİ SU ÜRÜNLERİ MÜHENDİSLERİ, BALIKÇIK TEKNOLOJİSİ MÜHENDİSLERİ, VETERİNER HEKİMLER, LABORANT VE VETERİNER SAĞLIK,GIDA ,SU ÜRÜNLERİ,TEKNİKER VE TEKNİSYENLER ADINA..

Siz de bu haberi sosyal medyada paylaşarak sesinizin duyulmasını sağlayabilirsiniz.

ATAMA DUYURUSU GELDİĞİ ANDA BİLDİRİM ALARAK HABERDAR OLMAK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN

Kamubulteni.com | Ankara - ÖZEL HABER