Milyonların beklediği sorunların çözümü için geri sayım başladı

Hükumetin masasında Bayram sonrasında çözülecek bir yığın sorun var. Peki hangi çalışmalar Bayram sonrasında çözüme kavuşturulacak. İşte Çözüm bekleyen ve Ramazan Bayramı sonrasında çözüme kavuşturulacağı belirtilen sorunlar.

Milyonların beklediği sorunların çözümü için geri sayım başladı

Ramazan Bayramından sonra hükumeti yoğun bir çalışma takvimi bekliyor. Milyonlarca kişinin büyük bir heyecan ve merakla beklediği önemli çalışmaların Bayram sonrasında ele alınması ve mevcut sorunların bayramın ardından çözüme kavuşturulması planlanıyor.

Milyonlarca çalışan ve vatandaşın beklediği, artık çözüme kavuşturulsun denilen sorunların çözüme kavuşturulması beklenirken, bu sorunların nasıl çözüme kavuşturulacağı büyük merak konusu. İşte Bayram sonrasında çözüme kavuşturulması beklenen sorunlar.

Kıdem Tazminatı Sorunu

Kıdem tazminatı fonu çalışmalarının sona erdirilmesi ve her çalışana kıdem tazminatı hakkı tanınması çalışmasının Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hazırlanan taslakla hayata geçmesi bekleniyor.

Taşerona Kadro

Kadro bekleyen 720 bin taşeron işçinin 1 Kasım seçimleri sonrasında başlayan bekleyişlerinin artık sona ermesi ve bayram sonrasında yapılacak çalışmalarda taşeron işçilerin sıkıntılarının çözüme kavuşturulması planlanıyor. Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamada taşeron işçilerin kamuya alınması konusunda 2 alternatif çözüm önerisi hazırlandığı ve bayram sonrasında bunun hayata Gencobahis geçeceği belirtildi.

Engelli İstihdamına Yönelik Teşvik

Özel sektörde engelli personellerin istihdam edilmesine yönelik ekstra teşvikler verilmesi ve engelli vatandaşların özel sektörde iş sahibi olması sağlanacak.

Borçlu Esnaflara Kolaylık

Borçlu esnafların sağlık hizmetlerinde kolaylık sağlanacak ve hastane kapıları esnaf ile yakınlarına açılacak. Daha önce 60 günden fazla prim borcu bulunan esnaflar sağlık hizmetlerinden faydalanamıyordu. Ancak yeni düzenleme ile bu sorunun ortadan kaldırılması planlanıyor.

1 Milyon Genç İçin İstihdam İmkanı

Başbakan Yıldırım'ın müjdesini verdiği eylem planında 1 milyon gence iş kapısı açılacak. İşverenlere çeşitli teşvikler verilerek istihdamın arttırılması ve işsizlik rakamlarının aşağıya doğru çekilmesi bekleniyor.

Memur Annelere Yarım Mesai

Memur annelerin yarım gün mesai yapması yönünde başlatılan çalışmanın sona ermesi ve bu tasarının kısa sürede hayata geçmesi bekleniyor.

Kamubulteni.com  | Ankara