Liselere Yerleştirme Nakil Başvuruları Yarın Başlıyor! Kılavuz Yayımlandı

Liselere yerleştirme nakil başvuruları 6 Ağustos'ta başlıyor. Tercih tarihleri ve diğer detaylar kamu bülteni sitesinde.

Liselere Yerleştirme Nakil Başvuruları Yarın Başlıyor! Kılavuz Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumlarına Yerleştirmeye esas nakil takvimi ve kılavuzunu yayımladı. MEB resmi internet sitesinden yapılan duyuruda yerleştirmeye esas 1. nakil tercih başvurularının 6 Ağustos'ta başlayacağı 10 Ağustos'a kadar süreceği belirtilirken, sonuçların 13 Ağustos'ta yayımlanacağı belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2. Nakil Tercihleri 13 ile 17 Ağustos'ta alınacak, 19 Ağustos'ta 2. nakil yerleştirme sonuçları açıklanacak. 3. Nakil Tercihleri için belirlenen tarih aralığı 27 ile 31 Ağustos, sonuçlar 3 Betpas Eylül'de açıklanacak. 4. Nakil tercih başvuruları 3 ile 6 Eylül tarihlerinde alınacak, sonuçlar 8 Eylül 2018 tarihinde açıklanacak. 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı 17 Eylül'de başlayacak.

Tercihler öğrenci ve velisi tarafından e okul üzerinden ya da ortaokul müdürlüklerince yapılacak. Tercih işlemleri mutlaka ortaokul müdürlüklerine onaylatılacak.  Detaylı bilgi için aşağıdaki kılavuzu inceleyebilirsiniz.

KILAVUZ İÇİN TIKLAYIN.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA