KYK'nın 3 Bin Yeni İşçi Alımına İlk Günden Yoğun İlgi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'nün kadrolu personel alımı yapacağına dair yayımladığı duyuru ilk günden adayların yoğun ilgisiyle karşılandı.

KYK'nın 3 Bin Yeni İşçi Alımına İlk Günden Yoğun İlgi

KYK resmi internet sayfası, Devlet Personel Başkanlığı ve çeşitli basın yayın organlarınca kamuoyu ile paylaşılan personel alımıyla ilgili süreç 27 Ağustos 2018 tarihine kadar devam edecek.

Başvuru işlemleri İŞKUR resmi internet sayfası , İl ve İlçe Müdürlüklerince yapılabilecek. Başvuruda bulunacak adayların başvuru özel şartlarının yanı sıra başvuru genel şartlarına da dikkat etmesi, KPSS'ye girmiş olması, en az lise mezunu olması gerekiyor. İlbet KPSS puanları sonucu sınava girmeye hak kazanan adayların listesi daha sonra yurtkur.gsb.gov.tr üzerinden ilan edilecek.

Sözlü sınavda adayların KPSS puanının yüzde 70'i, sözlü sınav sonucunun yüzde 30'u baz alınarak başarı kriteri belirlenecek. 

Başvuru sürecine dair kafanıza takılanları sorabileceğiniz Türkiye'nin en büyük memur adayı grubuna katılmak için TIKLAYIN.

Tüm gelişmeleri yakından takip etmek, yeni alımlar, ekonomi haberleri ve daha fazlasını cep telefonunuza bildirim olarak almak için TIKLAYIN.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA