KYK 3 Bin Kadrolu İşçi Alımı Başvuruları 27 Ağustos'a Kadar Sürecek

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü 3 bin kadrolu işçi alımına adaylardan yoğun ilgi...

KYK 3 Bin Kadrolu İşçi Alımı Başvuruları 27 Ağustos'a Kadar Sürecek

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'ne 3 bin kadrolu personel alımı yapılacağına dair duyuru bugün DPB, Kurum resmi internet sayfası ve çeşitli basın yayın kuruluşları vasıtasıyla kamuoyuyla paylaşıldı. 

KYK'dan yapılan duyuruda başvuru işlemlerinin 27 Ağustos 2018 tarihine kadar devam edeceği, başvuruların İŞKUR üzerinden alınacağı belirtilirken, söz konusu alım için başvuru yapacak adayların 18 yaşını geçmiş olması, sicil kaydı olmaması, Erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin olmaması, en az lise mezunu Youwin olunması ve KPSS'den minimum 60 puan alınması gerektiği belirtildi. İlanın yayımlanması ile birlikte adayların ilgili alıma yoğun ilgi gösterdiği görülürken, başvuru sürecine dair kafası karışan adaylar Türkiye'nin en büyük memur adayı grubu üzerinden bilgi alışverişine başladılar. Gruba katılmak için TIKLAYIN.

KYK Personel alımı duyurusuna göz atmak için lütfen TIKLAYIN.

Kamudan haberler, ekonomi haberleri, gündemdeki son dakika gelişmeleri ve daha fazlasını yakından takip etmek için kamu bülteni uygulamasını indirmeyi unutmayın.

KAMUBULTENİ.COM  - ANKARA