Kültür ve Turizm Bakanı'ndan Flaş Açıklama : Bundan Sonra İzin Vermeyeceğiz

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, gazetelerde Bodrum'daki fiyatlarla ilgili çıkan haberlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Kültür ve Turizm Bakanı'ndan Flaş Açıklama : Bundan Sonra İzin Vermeyeceğiz

Bazı gazetelerde Bodrum'a dair çıkan haberlerle ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ersoy, "Gazetelerde Bodrum ile ilgili üzülerek okuduğum '10-15 liraya su, 70 liraya lahmacun' gibi vesaire şeyler var. Eğer siz gerekli altyapıyı, eğitimi oluşturmazsanız, sistemi kurmazsanız ortalık fırsatçılara kalıyor. O zaman bu turizmin geleceğini yiyorsunuz.

Gerçekten turizme yatırım yapmak isteyen, burada iş sahibi olmak isteyen, sektör olarak görenleri sektör dışına itmiş Kolaybet oluyorsunuz.Bundan sonra buna izin vermeyeceğiz.Bunlara konsantre olacağız. O zaman kişi başına turist gelirinde, harcamalarında artışı yavaş yavaş izlemeye başlayacağız. Beş yıl içinde hedeflerimize inşallah ulaşacağız" dedi.

Kamudan haberler, gündemdeki son dakika gelişmeleri, ekonomi haberleri ve daha fazlasını yakından takip etmek için kamu bülteni uygulamasını ücretsiz indirebilirsiniz.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA