KPSS ve DGS'de Görev Yapan Sınav Görevlilerine Ücretler Ödendi

21 ile 22 Temmuz 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı ve Dikey Geçiş Sınavında görev yapan sınav görevlilerine sınav ücretleri ÖSYM tarafından ödendi.

KPSS ve DGS'de Görev Yapan Sınav Görevlilerine Ücretler Ödendi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) hafta sonu gerçekleştirilen KPSS ve DGS sınavlarında görev yapan sınav görevlilerine ücretlerini 3. gününde ödedi.  Hafta sonu gerçekleştirilen ve 2 milyonun üzerinde adayın girdi.

Dikey Geçiş Sınavı ve Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda görev yapan 273 bin sınav görevlisi ödemelerini aldı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı 21 ve 22 Onwin Temmuz'daki ÖSYM sınavlarında görev yapan görevlilerinin tamamına ücretlerini Çarşamba Günü itibariyle yaptı. ÖSYM'nin son zamanlarda özellikle sınav görevlilerine yönelik ücretleri kısa sürede yatırması, sınavlardaki 15 dakika erken gelme kuralını esnetmesi ve sürekli olarak anketlerle adayların nabzını yoklaması beğeni topluyor.

ÖSYM geçmiş yılllarda yaşanan kötü olayları unutmayarak, güven tazeleme yolunu seçti, olumlu gelişmeler de peş peşe gelmeye başladı. Umarız hem sınav görevlileri, hem adaylar bundan sonraki süreçte de dikkate alınır ve ÖSYM, ülkemizin güzide kurumları arasındaki yerini sağlamlaştırır.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA