KPSS Sınavına Giderken Kalem Silgi Gerekiyor mu?

Milyonları ilgilendiren Kamu Personeli Seçme Sınavı için beklenen gün geldi çattı. Peki KPSS'ye girerken adayların yanlarında kalem silgi getirmesi gerekiyor mu? KPSS'ye girerken yanınızda bulunması gerekenler neler, KPSS için ÖSYM adaylara kalem silgi verecek mi?

KPSS Sınavına Giderken Kalem Silgi Gerekiyor mu?

Kamu Personeli Seçme Sınavı için beklenen gün geldi! 7 Ekim 2018 KPSS Ortaöğretim sınavı bugün saat 10.15'te başlayacak. Peki adaylar sınava giderken yanlarında hangi belgeleri getirmek durumundalar? ÖSYM tarafından daha önce paylaşılan başvuru kılavuzunda adayların yanlarında getirmesi gerektiği belgeler açıklanmıştı. İlgili belgeye göre adaylar yanlarında sınav giriş kağıdının yanı sıra, soğuk damgalı kimlik de getirmek durumundalar.

KPSS İLE İLGİLİ TÜM GELİŞMELERİ TAKİP ETMEK İSTİYORSANIZ!

Android uygulamamızı ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

İOS uygulamasını ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

Facebook grubumuza katılmak ve diğer adaylarla bilgi alış verişi yapmak için >>>>TIKLAYIN

ADAYLARIN KALEM , SİLGİ GETİRMESİ GEREKMİYOR

Nüfus cüzdanı konusunda sorun yaşayan adaylar bugün açık olacak nüfus dairelerinden geçici kimlik belgesi temin edebilecekler. Kalem silgi gibi gereçler ÖSYM tarafından adaylara verilecek.  Sınav 120 dakika sürecek.  Sınav soruları , cevapları ve sınava ilişkin tüm gelişmeleri takip etmek için Türkiye'nin memur adayı sitesi Kamu Bülteni uygulamasını cep telefonunuza indirmeyi unutmayın.

KPSS İLE İLGİLİ GEÇTİĞİMİZ GÜN ADAYLARA NÜFUS CÜZDANI UYARISI YAPILMIŞTI!

07 Ekim 2018 tarihinde yapılacak 2018-KPSS Ortaöğretim sınavına katılacak adaylardan, nüfus cüzdanı olmadığı veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, soğuk damga veya fotoğraf bulunmadığı için sınava kabul edilemeyecek durumda olan adaylar için İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri sınav günü 07.00 - 10.00 saatleri arasında açık tutulacaktır.

Nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, soğuk damga veya fotoğrafı bulunmayan adayların, sınava katılabilmelerini sağlamak için sınav kurallarına uygun nüfus cüzdanı edinerek sınava girmeleri gerekmektedir.  Bu kapsamda; kayıp veya değiştirme nedeniyle nüfus cüzdanı almak için nüfus müdürlüğüne başvuran adaylar, nüfus müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinde yer alan başvuru bilgilerine T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişeceklerdir.

Nüfus cüzdanı talep eden aday ile MERNİS veri tabanındaki kişi kaydı ve ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde başvuru bilgileri bulunan adayın kimlik bilgilerinin ve fotoğrafın karşılaştırılması sonucunda bilgilerin bire bir tutması, fotoğrafın aynı kişiye ait olduğunun tespiti ve müdürlük personeli tarafından sorulacak sorulara olumlu cevap verilmesi hâlinde ilgiliye nüfus cüzdanı tanzim edilecektir. Adayın, Aday İşlemleri Sisteminde yer alan başvuru bilgilerinin bir dökümü de Nüfus Cüzdanı Talep Belgesine eklenerek ilgilinin dosyasında saklanacaktır.

Bu amaçla Nüfus Müdürlüğü’ne giden adayın yanında, 2018-KPSS Ortaöğretim Sınava Giriş Belgesi ile 2 fotoğrafının olması işlemlerin daha kolay ve hızlı olmasını sağlayacaktır.

2018-KPSS Ortaöğretim adaylarına önemle duyurulur.

Android uygulamamızı ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

İOS uygulamasını ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

Facebook grubumuza katılmak ve diğer adaylarla bilgi alış verişi yapmak için >>>>TIKLAYIN

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA