KPSS Lisans Soru-Cevap ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

ÖSYM 'den yapılan son dakika açıklamasında, KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, ÖABT ve Alan Bilgisi) soru ile cevaplar ve aday cevaplarının erişime açıldığına yer verildi.

KPSS Lisans Soru-Cevap ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

ÖSYM 'den bir son dakika açıklaması daha geldi.

31 Ağustos tarihli açıklamada KPSS Lisans ve ÖABT soru ile cevaplarının ve aday cevaplarının erişime açıldığına yer verildi.

ÖSYM 'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"2018- KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, ÖABT ve Alan Bilgisi oturumlarına ait) cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 31 Ağustos 2018 tarihinde saat 15.00'den itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. "

KPSS PUANLARI YANLIŞ HESAPLANDI İDDİASI

2018 KPSS' ye giren binlerce kişi, sosyal medya ve forum sayfaları ile bize yolladıkları mesajlarında netlerinin yanlış hesaplandığını söyledi. ÖSYM 'nin net hesaplamada yanlış yaptığını belirten adaylar sonuçların kontrol edilmesini istedi.

Siz de cevaplarınıza ve soru ile cevaplara bakın ve netleriniz sonuçlarınızla uyuşmuyorsa bize mesaj atın. Sesinizi duyuralım. ÖSYM 'ye de şikayetinizi bildirin.

Kamubulteni.com | Ankara