KPSS 2018/4'le Yerleşenlerden Hala Zimmet Bekleyen Var !

Sağlık Bakanlığı KPSS 2018/4 ile yerleşen çok sayıda aday hala zimmete düşmedi. Zimmete düşmediği için iş başı yapamayan adaylar Bakanlıktan gelecek haberi bekliyor.

KPSS 2018/4'le Yerleşenlerden Hala Zimmet Bekleyen Var !

Sağlık Bakanlığı KPSS 2018/4 ile 8999 adet personel alımı yapmıştı.

Merekzi atama yöntemi ile yapılan sağlık personeli alımında 9 bin kadro ayrıldı ve bu kadrolara KPSS puan sınırına göre atama yapıldı. 1 kadronun boş kaldığı atamalarda 8999 adet kamu personelinin yerleştirmesi yapıldı. Yerleştirmelerin tamamlanmasının ardından güvenlik soruşturması aşamaları geldi.

Güvenlik soruşturmaları ise yavaş yavaş sona ermeye başladı. Merkezi yerleştirme ile tercihlerin sona ermesinin ardından zimmete düşen adaylar, atandıkları yerlerde göreve başladı ve hala da başlamayı bekliyor.

HALA ZİMMET BEKLEYEN SAĞLIKÇILAR VAR

KPSS 2018/4 ile yerleşen binlerce aday hala zimmet bekliyor. Daha önce kısa sürede sona ereceği söylenen güvenlik soruşturmaları 3 aydır tamamlanamadı. Atanan ancak zimmete düşmediği için görev başı yapamayan adaylar zimmet bekliyor. Gobahis Zimmete düşmeyen adaylar ise işlemlerin bir an önce sona ermesini istiyor. Soruşturmaların tammalanması ve atanan adayların zimmete düşmesi gerekmektedir.

KPSS 2018/5 YERLEŞTİRMELERİ YAPILDI AMA ADAYLAR HALA BEKLİYOR

KPSS 2018/5 ile 18 bin sağlık personeli alımı yapıldı. bu personeller de güvenlik soruşturması aşamasını beklerken 2018/4 ile yerleşip zimmete düşmeyen adaylar varken, yeni atama ile yerleşen adaylar biraz fazla bekleyecek.

Daha önce İçişleri bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada güvenlik soruçturmalarının artık kısa sürede tamamlandığı ve 18 günlük sürede binlerce adayın soruşturmasının yapıldığını belirtti. Güvenlik soruşturmaları bu kadar hızlı yapılırken zimmete düşme meselesi neden bu kadar geç yapılıyor adaylar merak ediyor.

Zimmet duyurusu geldiği anda haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.

KAMUBULTENİ.COM | ANKARA