Kızılay'ın Kerem Kınık'tan Sonraki Başkanı Bakın Kim Oldu! Yeni Kızılay Başkanı Dikkat Çekiyor!

Kızılay'da çadır sattığı gerekçesiyle istifasını açıklayan Kerem Kınık'ın yerine atanan isim belli oldu.

Kızılay'ın Kerem Kınık'tan Sonraki Başkanı Bakın Kim Oldu! Yeni Kızılay Başkanı Dikkat Çekiyor!

Kızılay deprem sonrasında çok eleştirilmiş ve Kızılay Başkanı Kerem Kınık istifaya davet edilmişti. Kerem Kınık eleştirilere dayanamamış ve istifa etmişti. Yeni Kızılay başkanı belli oldu.

Kerem Kınık tartışmalı isimlerden biriydi. Şahan Gökbakar tarafından sürekli istifa et çağrısı alan Kerem Kınık'a en son Cumhurbaşkanı Erdoğan istifa et çağrısı yapmıştı.

Kerem Kınık'ın istifası sonrası yeni Kızılay Başkanı belli oldu.

Kızılay'a vekaleten başkanlık eden Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz Kızılay'ın yeni genel başkanı oldu.

Kızılay'ın genel başkanlık görevine Genel Başkan Yardımcısı olan Fatma Meriç Yılmaz getirildi.

Fatma Meriç Yılmaz kimdir?

Fatma Meriç Yılmaz, 1975 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştur. Uzmanlık eğitimini ise Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlamıştır. Daha sonra başasistan olarak görev almıştır. Yılmaz, 2008 yılında doçentlik unvanını almıştır. Ardından Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Klinik Şef Yardımcısı olarak görev yapmaya başlamıştır. Fatma Meriç Yılmaz bu görevinin ardından Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyokimya Anabilim dalına doçent olarak atanmıştır. Görevi sırasında ise profesörlük unvanını almıştır. Fatma Meriç Yılmaz, Ankara 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevini üstlenmiştir. Ardından Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini yapmıştır. Yılmaz, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıbbi Biyokimya Ana Bilim Dalında Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda Ankara Şehir Hastanesi Tıbbi Biyokimya Kliniğinde Eğitim Görevlisidir. TÜBİTAK BİDEP Danışma Kurulu Üyeliği, Sağlık Bakanlığı Tıbbi Laboratuvar Bilim Kurulu Üyeliği ve IFCC C-NPU komisyonunda asil üyeliği yapmaktadır. Fatma Meriç Yılmaz, 2015 yılından itibaren Kızılay'da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.