Kızılay Başkanı Kerem Kınık İstifa Etti!

Türk Kızılay Başkanı Kerem Kınık depremde çadır satmakla suçlanmıştı. Kerem Kınık'ın istifasını sunduğu onay beklediği iddia edidi.

Kızılay Başkanı Kerem Kınık İstifa Etti!

Kızılay Başkanı Kerem Kınık özellikle depremin ilk günleri çadır sattığı için çokça eleştirilmişti. Gelen bilgilere göre Kerem Kınık istifa etti.

Kızılay Başkanı Kerem Kınık hakkında sorulan bir soruya dün Cumhurbaşkanı Erdoğan, keşke olmasaydı, yanlış yapmıştır dedi. Ardından Fahrettin Koca yaptığı açıklama ile Kerem Kınık'ı istifaya davet etti.

Fahrettin Koca "bir kişi bile bu olaylar yüzünden kan bağışlamayacaksa, bu ağır bir vebaldir. İstifa etmelidir." açıklamasında bulundu.

Gözler Kerem Kınık'a çevrildi.

Kerem Kınık'ın bugün istifasını sunduğu ve istifasının kabul edilmesini beklediği iddia edildi.

Kerem Kınık Kimdir?

Kerem Kınık 1970 senesinde Malatya'nın Hekimhan ilçesinde dünyaya geldi.

İlk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Lise mezuniyetinin ardından İstanbul Tıp Fakültesi'nde eğitimini sürdüren Kınık, 1993'te tahsilini tamamladı.

Doktor olduktan sonra Amasya'da sağlık ocağı sorumlu hekimi olarak çalıştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Dairesi'nde müdür yardımcısı olarak görev yapan Kerem Kınık, İstanbul 10. dönem İl Genel Meclisinde meclis üyesi ve sağlık komisyonu başkanı oldu.

Avrupa Birliği Bölgeler Asamblesi Sağlık ve Sosyal Politikalar Komisyonu'nda İstanbul'u temsil eden Dr. Kerem Kınık, çeşitli sivil toplum ve insani yardım kuruluşlarında yöneticilik görevi üstlendi.

Ulusal ve uluslararası teknoloji firmalarında genel müdürlük görevi de yapan Kınık, Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi'nde afet tıbbı alanında da doktora çalışmaları yürütüyor.

Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcılığı'na 2015'te getirilen ve 1 yıl sonra Kızılay başkanı olan Kerem Kınık, kurumdaki görevini maaş almadan yürütüyor.

Çok iyi derecede İngilizce bilen ve Arapça da konuşabilen Kızılay Başkanı, doktor Kerem Kınık 3 çocuk babasıdır.