Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Temini 2. Grup Çağrısı Seçim Faaliyeti Tarihleri

Sözleşmeli er alımı için başvurusu kabul edilen adayların seçim aşaması faaliyetleri için tarihler netleşti. K.K.K.'lığı 2. grup için yayımlanan çağrı ilanında faaliyetlerin 29 Mart'ta başlayacağı kaydedildi.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Temini 2. Grup Çağrısı Seçim Faaliyeti Tarihleri

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na 2021 1. Dönem sözleşmeli er temini için 2. grup ilanını geçtiğimiz günlerde yayımladı. Buna göre faaliyetler 29 Mart ile 15 Nisan 2021 tarihleri arasında MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında icra edilecek. Seçim aşamasına  çağrılan adayların dikkat etmesi gereken konular MSB Personel Genel Müdürlüğü Personel Temin Dairesi Başkanlığı'nca ayrıntılı biçimde açıklandı. Resmi duyuruda seçim faaliyetleriyle ilgili şu ifadeler görüldü: 

1. Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Temini faaliyeti 29 Mart-15 Nisan 2021 tarihleri arasında MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde icra edilecektir. 
2. Seçim aşamasına planlanan adaylar gruplar halinde sınavlara çağrılmış olup;
    İkinci Grup Adaylar; 29 Mart-15 Nisan 2021 tarihleri arasında sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte sınavlara girecektir. (Sosyal mesafenin korunması ve yoğunluk yaşanmaması açısından adayların belirtilen saatte sınav yerinde bulunması önem arz etmektedir.)
3. Seçim aşaması faaliyetleri bir gün sürecektir.
4. Seçim Aşamaları;
    a. Evrak Kabul,
    b. Fiziki Değerlendirme (Boy ve kilo oranlarının kontrolü),
    c. Fiziki Yeterlilik Testi,
    ç. Mülakat,
    d. Hastane sevk aşamalarından oluşmaktadır.
5. Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeler ile birlikte (başvuru kılavuzunda belirtilen belgeler dışında belge talep edilmemektedir) sınav merkezinde hazır bulunacaklardır.
6. Sınavlara gelirken;
    a. Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgelerin aslı ile birlikte fotokopilerini,
    b. Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) ile tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) alacakları "Durum Bildirir Tek Hekim Raporu"nu,
    c. Adaylar Hayat Eve Sığar Uygulamasından alacakları HES Kodlarını (pembe kapaklı dosya üzerine yazılı olarak veya QR Kodu çıktısı) yanlarında getirecektir. Bu kapsamda;
        (1) Nizamiye girişinde HES Kodu (Hayat Eve Sığar) Sorgulaması yapılacak,
        (2) HES Kodu olmayan ve HES Kodu sorgulama sonucu RİSKLİ olan adaylar Nizamiyeden içeri alınmayacak, HES Kodlarını tedarik etmesi sonrasında sınava alınacak,
        (3) HES Kodu sorgulama sonucu RİSKLİ olan adaylar; HES Kodu sonuçlarının normale dönmesi durumunda, temin faaliyetinin son günü olan 15 Nisan 2021 tarihine kadar sınavlara kabul edilecektir.
7. Koronavirüse karşı tedbirler kapsamında; sınav merkezine girişten itibaren yapılan tüm uyarılara uyarak belirli bir disiplin içinde hareket edilmesi, sosyal mesafenin korunması, maskelerin usulüne uygun bir şekilde takılması önem arz etmektedir.
8. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecek olup başvuru şartlarını taşımayan/evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edilen adayların temin süreci işlemleri hangi aşamasında olursa olsun iptal edilecektir.
9. Sınav merkezleri önünde güvenlik formu, dosya, zarf, gibi malzemeleri ücret karşılığı satmaya çalışanlara itibar edilmemelidir.
10. Her türlü delici ve kesici alet, ateşli silah, büyük çanta/valiz, cep telefonu, cep telefonu için taşınabilir şarj ünitesi, harici bellek vb. eşyalar ile sınav merkezine giriş kabul edilmeyecektir.
11. Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.
12. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

RESMİ DUYURU VE DİĞER DETAYLARA GÖZ ATMAK İÇİN ADAYLAR https://personeltemin.msb.gov.tr/AnaSayfa/DuyuruDetay?prmEncrypt=qc2EHhdXJ-bU1D_QF09whHXOveJPPb7ajFOpgJnu99RiY4IC4bqNmBPgzoPFvyFf_jupzRZJwQiM3RNySh4HkdMZ0UzXGl-1uJ52pRnEUe-b8aJWv2kZuYu2NHLtMq49 ADRESİNİ ZİYARET EDEBİİRLER.