Kadın-Erkek 2500 Polis Alınacak

Polis Akademisi Başkanlığı'na bağlı Polis Meslek Yüksek Okulları'na (PMYO) 2018 yılında 2 bin 500 polis adayı öğrenci alımı yapılacak.

Kadın-Erkek 2500 Polis Alınacak

Polis olmak isteyen on binlerce gencin hayallerini süsleyen PMYO duyurusu için geri sayım sona eriyor. Polis Akademisi'nin kısa süre içerisinde 2 bin 500 polis adayı öğrenci alımı için başvuru yapması bekleniyor.

SON DUYURUDA NE DENİLMİŞTİ?

Polis Akademisi Başkanlığı'nca gerçekleştirilecek alımlara dair 25 Mayıs 2018 tarihinde "Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Yüksek Okullarında eğitilmek üzere En az lise ve dengi okul mezunu adaylardan toplam 2.500 öğrenci adayı alınacaktır. Ön başvuru Deneme Bonusu tarihleri ve sınava ilişkin esaslar 30.06.2018 tarihinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonrası Polis Akademisi Başkanlığı internet sitesinden ilan edilecektir." şeklinde bir duyuru yayımlanmıştı. 

BARAJ PUANI MERAKLA BEKLENİYOR

30 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın bitimi sonrasında adaylar Polis Akademisi Başkanlığı'nın yapacağı duyuruya kitlenmiş durumdalar. Özellikle baraj puanı en çok merak edilenler arasında. Kısa süre içerisinde Akademinin yeni bir duyuru yayımlaması ve alımlara ilişkin başvuru tarihleri ve diğer detayları paylaşması bekleniyor. 

Türkiye'nin en büyük kamu personeli alımları grubunda bu konuda bilgilendirmeler ve haberler yer alıyor. Katılmak için TIKLAYIN.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA