Jandarma'dan Subay-Astsubay Alımı Yedek Duyurusu-Yeni İlan Ne Zaman?

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından bir son dakika açıklaması geldi ve 2019 yılı subay astsubay alımında yedek aday duyurusunun yayınlandığına yer verildi. İşte yedek aday listeleri ve yeni alım için beklenen tarih.

Jandarma'dan Subay-Astsubay Alımı Yedek Duyurusu-Yeni İlan Ne Zaman?

Jandarma 'dan subay ve astsubay alımı yedek duyurusu.

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada 2019 yılı subay astsubay alımı yedek aday çağrı duyurusuna yer verildi. 

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Öğrenci Sistemi üzerinden yayınlanan duyurular kamubulteni.com 'da.

SUBAY ALIMI

Jandamra subay alımı yedek çağrısı şu şekilde;

2019 YILI JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI MUVAZZAF/SÖZLEŞMELİ SUBAY ADAYLARININ DİKKATİNE

1. ADAYLARIN (3) İŞ GÜNÜ (24 EYLÜL 2019, 25 EYLÜL 2019 VE 26 EYLÜL 2019 ) İÇERİSİNDE KAYIT KABUL MERKEZİ OLAN JANDARMA KOMANDO OKUL VE EĞİTİM MERKEZ KOMUTANLIĞI FOÇA/İZMİR ADRESİNDE SAAT 09.00-16.00 ARASINDA KAYITLARINI YAPTIRMALARI GEREKMEKTEDİR.

2. KAYIT KABUL İLE İLGİLİ İŞLEMLER VE KAYIT KABULDE GETİRİLMESİ GEREKEN BELGELER, PERSONEL TEMİN SİSTEMİ ''SONUÇLARIM'' KISMINDA ''2019 YILI JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI MUVAZZAF/SÖZLEŞMELİ SUBAY TEMİNİ KAYIT KABUL DUYURUSU''NDA YAYIMLANMIŞTIR

3. SADECE KONTENJANA GİREMEYEN ADAYLAR KAYIT KABUL SONRASINDA SAĞLIK RAPORU İÇİN HASTANEYE SEVK EDİLECEKLERDİR.

4. KAYIT KABUL İŞLEMLERİNİN YAPILACAĞI TARİH VE SAATLERDE BELİRTİLEN YERDE HAZIR BULUNMAYAN ADAYLAR, TÜM HAKLARINDAN VAZGEÇMİŞ SAYILIRLAR. EKSİK VEYA YANLIŞ BELGE GETİREN ADAYLARIN KAYIT VE KABULLERİ YAPILMAYACAK OLUP, ADAY VAZGEÇMİŞ/ELENMİŞ SAYILARAK İŞLEMLERİ İPTAL EDİLECEKTİR. EKSİK KALAN KONTENJAN SIRADAKİ YEDEK ADAYLARDAN TAMAMLANACAKTIR.

5. ÇAĞRILAN ADAY LİSTESİ AŞAĞIDA OLDUĞU GİBİDİR

ASTSUBAY ALIMI

Jandarma Astsubay alımı yedek çağrı duyurusu şu şekilde;

2019 YILI JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI MUVAZZAF/SÖZLEŞMELİ ASTSUBAY ADAYLARININ DİKKATİNE

1. 2019 YILI JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI MUVAZZAF/SÖZLEŞMELİ ASTSUBAY TEMİNİ İÇİN ÇAĞRILAN YEDEK ADAY LİSTESİ JANDARMA VE SAHİL GÜVENLİK AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI BEYTEPE/ANKARA VE IŞIKLAR JANDARMA ASTSUBAY MESLEK YÜKSEK OKULU YILDIRIM/BURSA OLARAK AYRI AYRI AŞAĞIDA OLDUĞU GİBİDİR.

2. ADAYLARIN (3) İŞ GÜNÜ ( 24 EYLÜL 2019 , 25 EYLÜL 2019 VE 26 EYLÜL 2019 ) İÇERİSİNDE KAYIT KABUL MERKEZİ OLAN JANDARMA VE SAHİL GÜVENLİK AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI BEYTEPE/ANKARA VE IŞIKLAR JANDARMA ASTSUBAY MESLEK YÜKSEK OKULU YILDIRIM/BURSA ADRESLERİNDE SAAT 09.00-16.00 ARASINDA KAYITLARINI YAPTIRMALARI GEREKMEKTEDİR.

3. SADECE KONTENJANA GİREMEYEN ADAYLAR KAYIT KABUL SONRASINDA SAĞLIK RAPORU İÇİN HASTANEYE SEVK EDİLECEKLERDİR.

4. KAYIT KABUL İLE İLGİLİ İŞLEMLER VE KAYIT KABULDE GETİRİLMESİ GEREKEN BELGELER, PERSONEL TEMİN SİSTEMİ ''SONUÇLARIM'' KISMINDA ''2019 YILI JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI MUVAZZAF/SÖZLEŞMELİ ASTSUBAY TEMİNİ KAYIT KABUL DUYURUSU''NDA YAYIMLANMIŞTIR.

5. KAYIT KABUL İŞLEMLERİNİN YAPILACAĞI TARİH VE SAATLERDE BELİRTİLEN YERDE HAZIR BULUNMAYAN ADAYLAR, TÜM HAKLARINDAN VAZGEÇMİŞ SAYILIRLAR. EKSİK VEYA YANLIŞ BELGE GETİREN ADAYLARIN KAYIT VE KABULLERİ YAPILMAYACAK OLUP, ADAY VAZGEÇMİŞ/ELENMİŞ SAYILARAK İŞLEMLERİ İPTAL EDİLECEKTİR. EKSİK KALAN KONTENJAN SIRADAKİ YEDEK ADAYLARDAN TAMAMLANACAKTIR.

6. ADAYLARIN KENDİLERİNE BİLDİRİLEN KAYIT KABUL MERKEZLERİNE KAYIT YAPTIRMALARI GEREKMEKTEDİR

YENİ ALIM 2020 'DE

Jandarma 2019 yılının kalan günlerinde açıktan subay veya astsubay alımı yapmayacak. 2020 yılının 3 ve 4 'üncü aylarında yapılması beklenen yeni alım ile 3500 astsubay , 500 subay alınması bekleniyor. 

Astsubay alımına en az ön lisans mezunları , subay alımına ise lisans mezunları başvuru yapabiliyor. Kadın-erkek adaylar arasından yapılan alımda KPSS puan şartı 60.

KADIN ERKEK SUBAY ASTSUBAY ADAYLARI BU SAYFADA

İlan bekleyenlerle bilgi alış verişi için >TIKLA KATIL

İLAN GELDİĞİ ANDA HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN