İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'nde 27 Çalışan Akraba Çıktı

TBMM'ye verilen soru önergesine cevap geldi. İzmir Katip çelebi Üniversitesi Rektörü tarafından verilen cevapta 16 kişinin sınavsız şube müdürlüğü kadrosuna atandığı, 27 kişinin akraba olduğu öğrenildi.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'nde 27 Çalışan Akraba Çıktı

Üniversitede 27 kişi akraba.

Sözcü Gazetesi'nin son dakika olarak aktardığı habere göre İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde rektöründen dekanına kadar tam 27 kişinin akrabalık bağının olduğu ortaya çıktı.

Söz konusu durum Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde gündeme geldi ve soru önergesi ile durum soruldu. Katip Çelebi Üniversitesi'nde rektör, rektör yardımcısı, dekan ve öğretim görevlileri arasındaki 27 kişi birbiriyle akraba çıkması ile ilgili soru önergesi veren CHP Milletvekili Mahir Polat “Binlerce vatandaşımız sınavlarda alın teri dökerken bu kadrolara birileri sınavsız geliyor. Kul hakkından bahsedenler, eş dost atamaları için kul hakkı yiyor” dedi.

CEVAP GELDİ

Sözcü Gazetesi'nden Başak Kaya bugün kaleme aldığı yazısında,  Polat'ın TBMM'ye verdiği soru önergesine Rektör Prof. Saffet Köse şu cevabı gönderdi:

"Şube müdürlüğünden daha üst görev niteliğinde bulunan kadrolardan 16'sının şube müdürlüğü kadrolarına sınavsız olarak atamasının yapıldığı; rektör, rektör yardımcısı, dekan ve öğretim görevlileri arasından tespit edilebilen 27 kişinin birbiri arasında akrabalık bağı bulunduğu görülmüştür."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
14 Yorum