İsmail Koncuk: TRT'ye Torpille Niteliksiz Kişiler Alınacak

İsmail Koncuk, gündemdeki TRT düzenlemesine ilişkin çok sert konuştu. Eski bir sendikacı olan Adana Milletvekili ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı İsmail Koncuk, TRT düzenlemesiyle birlikte liyakatsız personel alımlarının artacağını söyledi.

İsmail Koncuk: TRT'ye Torpille Niteliksiz Kişiler Alınacak

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili İsmail Koncuk, sosyal medya hesabı üzerinden TRT düzenlemesiyle ilgili flaş açıklamalarda bulundu. TRT düzenlemesiyle birlikte büyük çoğunluğu nitelikli 2100 personelin emekliliğe zorlanacağını, bu kişilerin yerine torpille personel alınacağını söyleyen Koncuk, TRT'de istihdam fazlası varsa bunun tek sorumlusunun iktidar olduğunu söyledi.

Eski bir sendikacı olarak sendikaları göreve davet ettiğini vurgulayan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı, "TRT’de neler oluyor?Çoğunluğu nitelikli personel olmak üzere 2100 personel emekli olmaya zorlanmaktadır.Düzenlemeye göre 50 yaşını geçmiş, emekliliğine 5 yıldan fazla kalmış olanlara %50, 5 yıldan Bahis Siteleri daha az kalanlara %30 fazla emekli ikramiyesi ödenerek, emeklilik özendirilecekmiş. Bunda ne var, işte, fazla ikramiye alacaklar denilebilir, ancak 65 yaşa kadar çalışma hakkı olanların, isteğe bağlı olsa problem yok, ama zorlamayla emekli edilmesi kabul edilemez.

Efendim bunlar istihdam fazlası personelmiş? O halde bu kadar personeli TRT’ye neden aldınız? Sorumlusu kim? AKP değil mi? TRT’de istihdam fazlası personel varsa, tek sorumlusu 17 yıldır TRT’de siyasi kadrolaşma yapan AKP’dir. Şimdi ne olacak, istihdam fazlası denilerek zorla emekli edilecek bu personelin yerine, hiç bir niteliği olmayan torpilli Kişiler alınacak. TRT’yi arpalık yapanlar utanmalıdır." ifadelerini kullandı.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA