İŞKUR'dan Son Dakika Sosyal Çalışma Programı Açıklaması

Türkiye İş Kurumu tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Sosyal Çalışma Programını kazananların yapması gereken işlemlere yer verildi.

İŞKUR'dan Son Dakika Sosyal Çalışma Programı Açıklaması

İŞKUR 'dan son dakika SÇP duyurusu.

Türkiye İş Kurumu resmi internet sayfasında bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda üniversitede okuyan öğrencilere 3 aylık iş için sonuçların açıklandığı , açıklanan sonuçlar sonrası ASIL olarak kazanan adayların yapması gereken işlemlere yer verildi.

İşte İŞKUR 'dan yapılan açıklama:

Sosyal Çalışma Programlarında Asıl Olarak Belirlenenlerin Yapması Gerekenler

Sosyal Çalışma Programı listeleri Hizmet Sağlayıcı Kurumlarla (yüklenici) paylaşılmaya başlanmıştır. Programlarda asıl olarak belirlenen öğrencilerimizin aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda hareket etmesi gerekmektedir:  

1- Asıl olarak seçildiğiniz programı düzenleyen Hizmet Sağlayıcı Kuruma (yüklenici) e-devletten o gün indirdiğiniz öğrenci belgenizi teslim etmeniz gerekmektedir. Ayrıca 2018-2019 yılı güz döneminin (Güz olarak belirtmeyen okullarda 1. dönem) Genel Not Ortalamasını gösterir transkripti (not döküm cetveli) sunmanız gerekmektedir. Hazırlık sınıfını bitirenler için hazırlık sınıfının başarıyla bitirildiğini gösterir belge getirilmelidir. Transkript ile hazırlık sınıfının başarıyla bitirildiğine dair belgenin aynı gün edinilmiş olması gerekmemektedir. Hizmet Sağlayıcı Kurumu sonuçların açıklandığı ekrandan görüntüleyebilirsiniz. Program sırasında mezun olacaksanız mutlaka hizmet sağlayıcı kuruma ve İŞKUR İl Müdürlüğüne bu durumu bildirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde kurum hizmetlerinden 24 ay yasaklanma ihtimaliniz bulunmaktadır. Örneğin 8 Ağustos’ta mezun olan katılımcı bu durumunu en geç 7 Ağustos’ta kuruma bildirmeli ve programdan ayrılmalıdır.

2- Hizmet Sağlayıcı Kuruma bu belgeleri sunduğunuzda Sosyal Çalışma Programı Genelgesinin ekinde de bir örneği yer alan Katılımcı Taahhütnamesini okuyarak isminizin karşısındaki çalışma günlerini inceleyip son sütundaki boşluğa imzanızı atmanız gerekmektedir.

SONUÇ SORGULAMA SAYFASI

İŞKUR 'da yayımlanan duyuruda SÇP sonuçlarına şu şekilde bakılacağına yer verildi:

https://esube.iskur.gov.tr/

Bu sayfaya gidin. Açılan ekranda iş arayan kısmından giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları izleyerek SÇP başvurunuza bakabilirsiniz.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA