İşçilerin Zamlı Maaşlarını Ne Zaman Alacağı Belli Oldu! Ek Ödeme Detayı...

Yüzbinler kamu işçisine yüzde 45 zam yapılmış, geriye dönük ödemelerin de yapılacağı belirtilmişti.

İşçilerin Zamlı Maaşlarını Ne Zaman Alacağı Belli Oldu! Ek Ödeme Detayı...

Peki kamu işçilerinin yeni zamlı maaşları ne zaman yatacak? Sendikaların açıklamalarına göre kamu işçilerinin zamlı maaş sözleşmeleri Mayıs ayının sonunda tamamlanacak ve Haziran ayında zamlı maaşlar kamu işçilerinin hesaplarında olacak!4

Kamu işçilerine verilen güzel haberlerden sonra işçiler zamlı maaşlarını ne zaman alacaklarını merak ediyorlar.

Kamu işçilerinin sözleşmelerinin hazırlanması için sendikalar çalışmalarına devam ediyor. Sözleşmelerin tamamlanması zamlı maaşların alınması için gerekli. Sendikaların ay sonuna kadar sözleşmeleri yetiştirmesi öngörülüyor.

Kamu işçisinin ortalama giydirilmiş ücreti 21 bin lira oldu. Zamlı maaşların gelecek aydan itibaren ödenmesi bekleniyor. Sözleşmesi bu aya yetişmeyenler birikmiş fark ödemelerini de alabilecek.

İkinci 6 ay için ise yüzde 15, artı enflasyon farkı verilmesine karar verildi. Ertesi yıl ise yine 6 aylık dönemlerde yapılacak zamlarda yüzde 10 artışa ilaveten enflasyon farkı dikkate alınacak.

Sosyal haklarda ve ek ödemelerde de artışa gidildi. Fazla çalışma ücretleri yüzde 70 yükseltildi. Gece çalışanların ücretlerinin de yüzde 8 zamlı ödenmesi kararlaştırıldı.