İşçi Maaşlarına Görülmemiş Zam: Yüzde 66 Zammın Yanında Refah Payı'da İmzalandı! Memurlar Üzgün!

İşçi maaşlarına yüzde 66 zam yapıldı. Zammın yanı sıra sözleşmeye göre refah payı da verilecek. Bu haber memurları üzecek!

İşçi Maaşlarına Görülmemiş Zam: Yüzde 66 Zammın Yanında Refah Payı'da İmzalandı! Memurlar Üzgün!

İşçi maaşlarına yapılan zam oranı dikkat çekti. İşte kamubiz sitesinde de yer alan işçi maaş zammı ve refah zammı haberinin detayları:

Aydın Belediye İş Sendikası ile Kuşadası Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Buna göre işçilere yüzde 66.27, 2. yıl ücret zammı Tüfe+refah payı..

Aydın Belediye İş Sendikası ile Kuşadası Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşme kapsamında işçilere ilk yılda yüzde 66,27 ücret zammı 2. yıl ise ücret zammı TÜFE refah payı ödenmesi imza altına alındı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman, Kuşadası’nda çalışanların çifte bayram yaşayacağını belirterek:

“Sendikamız ile Kuşadası Belediye Başkanlığı arasında yürütülen ve kadrolu işçi arkadaşlarımızı kapsayan toplu İş Sözleşmesi imza altına alınmıştır. 1.yıl ücret zammı yüzde 66.27, 2. yıl ücret zammı Tüfe+refah payı şeklinde anlaşılmıştır. Göreve geldiği günden bu yana emeğin ve emekçinin yanında olan Kuşadası Belediye Başkanımız Sayın Ömer Günel’e teşekkür ediyorum” diyerek sözleşmenin tüm emekçilere hayırlı olmasını diledi.

Kaynak: sesgazetesi