İçişleri Bakanlığı-112 Çağrı Merkezlerine Personel Alımı Başvurusu Başlıyor

İçişleri Bakanlığı bünyesine ve 112 acil çağrı istasyonlarına personel alımı için açıklama geldi ve başvuruların bugün başlayacağına yer verildi.

İçişleri Bakanlığı-112 Çağrı Merkezlerine Personel Alımı Başvurusu Başlıyor

İçişleri Bakanlığı 112 istasyonlarına personel alımı başlıyor.

İçişleri Bakanlığı 1772 kamu personeli alımı için başvuruları almaya başlayacak. Yayımlanan duyuruda en az lise mezunu personel alımı başvurusunun bugün başlayacağı ve 29 Ocak 2021 tarihine kadar başvuruların alınacağına yer verildi. "657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile Ek ve Değişiklikleri çerçevesinde; Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı emrinde istihdam edilmek üzere aşağıdaki Ek-1/a ve Ek-1/b sayılı tablolarda adedi ve pozisyon unvanı belirtilen toplam 1.772 adet boş pozisyonlara 22 Mart-08 Nisan 2021 tarihleri arasında yapılacak giriş(sözlü) sınavı ile personel alımı yapılacaktır." ifadeleri ile yayımlanan ilanın başvurusu başlıyor.

BAŞVURU SAATİ AÇIKLANDI

Başvurular e Devlet kapısı üzerinden henüz başlamadı. Yapılan açıklamada başvuruların saat 10.30'da başlayacağına yer verildi. Başvuru ekranı açıldığında bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN