İçişleri 1117 Personel Alımına Başvuran Aday Sayısı ve Sonuç Açıklama Tarihi

İçişleri Bakanlığı 1117 adet kamu personeli alımı başvurusu için son saatlere girildi. Başvuruların sona ermesi ile birlikte başvuru yapan aday sayısı ve sonuçların açıklanma tarihi araştırılmaya başlandı.

İçişleri 1117 Personel Alımına Başvuran Aday Sayısı ve Sonuç Açıklama Tarihi

İçişleri bakanlığı personel alımına başvuru yapan aday sayısı ve başvuru sonuçları hakkında.

İçişleri Bakanlığı, Bakanlığın taşra teşkilatı Valilik, Kaymakamlık, İl ve İlçe nüfus birimlerinde istihdam etmek üzere 1117 adet kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Geçtiğimiz hafta yayımlanan ilana başvurular 20 Temmuz günü sona eriyor. bugün başvuruların sona erecek olması ile birlikte başvuru yapan ve yapacak olan adaylar, başvuru sayısını ve başvuru sonuçların ne zaman açıklanacağını araştırmaya başladı. Biz de Kamubulteni.com olarak İçişleri Bakanlığı personel alımına başvuru yapan adaylar için bu haberimizi kaleme aldık.

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin A bendinde belirtilen  genel şartları taşıyor olması, en az ön lisans mezunu olması, 01.01.1983 ve daha sonra doğmuş olması, 2016  KPSS B Grubundan; Lisans mezunları için KPSSP(3), Ön lisans mezunları için KPSSP(93) puan türünden en Neyine az 60 almış olması gerekmektedir.

BAŞVURU

İlana başvurular internet üzerinden yapılmaktadır. Başvuru yapmak isteyen adayların bugün saat 17,30'a kadar www.icisleri.gov.tr adresi üzerinden başvurusunu yapması gerekmektedir. 

KAÇ KİŞİ BAŞVURU YAPTI?

İçişleri Bakanlığı personel alımına önceki akşam itibariyle 75  bin kişinin başvuru yaptığı belirtilirken bugün yapılacak başvurular ile 80 bine yakın kişinin başvuru yapması bekleniyor. 

KAÇ PUANLA NERELERE BAŞVURDUNUZ?

Siz de aşağıda bulunan yorum kısmından başvuru yaptığınız ili ve KPSS puanınızı yazarak diğer adaylarla bilgi alış verişi yapabilirsiniz.

SONUÇLAR

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları 25 Temmuz'da açıklanacak. Sonuçların açıklanması ile sıralamaya giren adaylar aşağıdaki evrakları 31 Temmuz'a kadar bulundukları ilin Valilik İl Yazı İşleri Müdürlüklerine şahsen teslim etmesi gerekmektedir.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA