İçişleri 1117 Büro Personeli Alımı Başvuru Sonuçları Açıklanıyor

İçişleri Bakanlığı büro personeli alımı başvuru sonuçları için geri sayım sona eriyor. Peki sonuçlar saat kaçta açıklanacak? Sonuçlara nasıl ulaşabilirim? Sonuçlar açıklandığında nasıl haberdar olurum? Detaylar haberimizde.

İçişleri 1117 Büro Personeli Alımı Başvuru Sonuçları Açıklanıyor

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli kamu personeli alımı başvuru sonuçları açıklanıyor.

Temmuz ayı başında yayımlanan ilanda İçişleri Bakanlığı, Valilik, Kaymakamlık ve Nüfus Birimlerinde Taşra Teşkilatında çalıştırmak üzere 1117 personel alımı yapılacağı bildirildi. Yayımlanan ilanda alınacak personellerin büro personeli kadrosunda istihdam edileceğine yer verildi. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre yapılacak alımda sıralamaya girecek adaylar sözlü mülakata alınacak.

Her il için alım yapılacak sayının 5 katı kadar aday KPSS puan sırasına göre bir listeye konulacak ve mülakata çağrılacak. Sözlü mülakata bu şekilde çağrılacak adaylardan başarılı olanlar, güvenlik soruşturmalarının da olumlu olmasının ardından iş başı yaptırılacak.

ALIM YAPILAN SAYININ MEZUNİYETE VE İLLERE GÖRE DAĞILIMI

MÜLAKATLARIN YAPILACAĞI İLLER

SONUÇLAR SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

İçişleri Bakanlığı 1117 sözleşmeli kamu personeli alımı başvuru sonuçları Betxlarge 25 Temmuz günü açıklanacak. Sonuçların açıklanacağı saat ile ilgili henüz herhangi bir bilgi yok. Ancak sonuçların öğle saatlerinde açıklanması bekleniyor.

Sonuçlar açıklandığı anda bildirim almak ve tüm memur alımlarından haberdar olmak için

MÜLAKAT KONULARI

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli büro personeli alımı sözlü mülakatında adaylara aşağıdaki konu başlıklarından sorular yönlendirilecek ve adayların kılık kıyafet, davranış, hitabet ile sorulara verdiği cevaplara bakılarak puan verilecek. 

"Genel Yetenek, Genel Kültür, Anayasa, İdare Hukuku, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ile İçişleri Bakanlığının görev alanına giren konular."

Sonuçlar açıklandığı anda, mülakat süreci ve diğer memur alımlarından haberdar olmak , kadın-erkek diğer memur adayları ile sohbet etmek, bilgi alış verişi yapmak için Kamubulteni.com mobil uygulamasını indirin.

Siz de aşağıda bulunan yorum kısmından başvuru yaptığınız ili ve KPSS puanınızı yazarak diğer adaylarla bilgi alış verişi yapabilirsiniz.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA